Депресія - лікування в Білій Церкві
Одним із найпоширеніших ментальних розладів на планеті є депресія. Це непроста, дуже підступна, небезпечна та довготривала психічна хвороба, на яку страждають сотні мільйонів людей.
За даними досліджень у 2024 році, на тлі війни Україна посіла перше місце у світі за рівнем захворювання на депресію. Цей показник вражає, насторожує та спонукає до превентивних дій. Депресія у жінок зросла майже вдвічі, а це вже сигнал щодо загального здоров'я наступних поколінь.
Депресія: глобальність проблеми
Депресія – не настрій або вияви рис характеру, як часто вважають. Це повноцінне захворювання психіки людини. ЇЇ можна аналогувати до тієї краплі, що точить каміння, тільки в негативному форматі. Починаючи з депресивного синдрому, на який рідко хто звертає увагу, хвороба підступно поступово вкрадається у всі сфери життєдіяльності людини та руйнує її організм.
Депресія, симптоми якої дуже багатогранні та неоднозначні, частіше за все може супроводжуватися:
- пригніченим настроєм і песимістичними думками;
- загальним спустошенням і схильністю до усамітнення;
- уповільненням мислення, руховою загальмованістю;
- апатією/байдужістю;
- порушеннями сну/апетиту;
- підвищеною втомлюваністю, низькою працездатністю.
Охоплена депресією, людина поступово втрачає здатність радіти й отримувати задоволення, що призводить до повного зникнення інтересу до життя, іноді з суїцидальними проявами/думками.
Від депресії страждає не тільки психіка людини, вона має негативний вплив на серцево-судинну, імунну, ендокринну системи, може порушувати гормональний та енергетичний баланс, провокувати психосоматичні стани, що супроводжуються м'язовим і головним болем, розладами шлунково-кишкового тракту.
Основні види депресії та їх причини
Захворювання на депресію можуть викликати психологічні та соціальні чинники: систематичні стреси та переживання, «важкі» події тощо. Або це можуть бути чинники біологічного характеру, що викликають стан за наявності деяких хронічних захворювань чи при генетичній схильності. Тому клінічна депресія має два основних напрямки: екзогенна, яка спровокована зовнішніми впливами, й ендогенна депресія, що виникає незалежно від них.
За проявами депресія має різноманітну градацію та тривалість – від кількох тижнів до кількох років. Сучасна психотерапія виділяє багато видів і форм захворювання:
- психогенна (реактивна);
- тривожна (ажитована);
- атипова;
- одно- чи біполярний розлад;
- дистимія (хронічна депресія) тощо.
У жінок часто проявляється окремий тип – післяпологова депресія, що теж потребує втручання психотерапевта для полегшення стану та виходу з нього без наслідків.
Як вийти з депресії?
Якщо не лікувати депресію, вона може «знущатися» десятиліттями, призвести до формування шкідливих залежностей і важких фізичних недугів. Не рекомендується лікувати її самотужки – це може викликати незворотні негативні наслідки. Цю хворобу треба усувати якісно, з виключенням рецидивів. Бажано це робити на початковій стадії та обов'язково за допомогою професійної медицини.
Клініка ЦСМ у Білій Церкві – профільний неврологічний і психотерапевтичний медичний заклад, де працюють фахівці найвищих категорій з великим досвідом роботи. «ЦСМ» – багатопрофільна клініка: огляд пацієнтів проводить терапевт і лікарі вузьких медичних спеціальностей. Заклад оснащений сучасним інноваційним діагностичним обладнанням. Кращі психотерапевти країни озброєні найсучаснішими методиками лікування та володіють значним досвідом виведення пацієнтів із найтяжчих психічних станів.
Не треба соромитися своїх проблем, їх треба розв'язувати! Не треба боятися антидепресантів – найефективнішого способу лікування. Сучасні препарати безпечні, вони не викликають залежність, а їх побічні ефекти мінімізовані.