Під час моніторингу ЕКГ дозволяється користуватися комп’ютером, смартфонами та іншими гаджетами. У разі необхідності може виконуватися УЗД, якщо процедура не торкається грудної клітки.
Під час моніторингу пацієнту варто вести спеціальний щоденник. У ньому вказується час, коли людина лягла спати, у скільки прокинулася, час прийому їжі та ліків, появи фізичних навантажень, стресових проявів або виникнення різних скарг (запаморочення, прискореного серцебиття тощо). У деяких випадках пацієнту рекомендується кілька разів на день піднятися сходами (без додаткових зусиль), відзначити час виконання тесту та описати свої відчуття від навантаження. Записи в щоденнику допомагають спеціалісту встановлювати взаємозв’язок між фізичною та психоемоційною активністю та змінами ЕКГ.
Після завершення моніторингу пацієнт приходить у Клініку ЦСМ для зняття приладу. Щоденник залишається спеціалісту для складання висновку. Розшифровка Холтер ЕКГ триває кілька годин.
Результати та їхня розшифровка
Отримання результатів холтерівського моніторування проводиться наступного дня після завершення дослідження. Лікар складає висновок Холтер ЕКГ та видає результати на руки пацієнту. Аналіз моніторингу ЕКГ виглядає як текст із різними незрозумілими графіками, числами, термінами та зображеннями. За висновком може отримуватися інформація про наявність відхилень, але остаточною інтерпретацією результатів повинен займатися лікар.