icon

Адреси клінік

м. Біла Церква, вул. Млинова 37А (На карті)

+38 (044) 344-79-84 +38 (050) 305-20-27 +38 (073) 073-03-85

Пн.-Нд. 08:00 - 20:00 (кол-центр) Пн.-Нд. 09:00 - 21:00 (клініка)

Найкращий работодавець року
Лікування дисбактеріозу

Клініка ЦСМ у Білій Церкві – ваш надійний партнер у вирішенні проблем із травленням. Наші досвідчені гастроентерологи надають професійне лікування дисбактеріозу у дорослих та дітей, застосовуючи сучасні методи діагностики й ефективні терапевтичні схеми. Ми забезпечуємо безпечний і комфортний процес лікування з урахуванням індивідуальних потреб кожного пацієнта. Довірте здоров’я свого шлунково-кишкового тракту фахівцям Клініки ЦСМ – і ми допоможемо вам відновити баланс мікрофлори, покращити самопочуття та якість життя.

лікування дисбактеріозу

Дисбактеріоз: причини, симптоми та методи лікування

Дисбактеріоз є поширеною хворобою шлунково-кишкового тракту. Спровокувати його розвиток можуть різні причини, проте в будь-якому випадку треба своєчасно виявити проблему та почати лікування. Клініка ЦСМ у Білій Церкві – саме те місце, де можна провести комплексну діагностику. Кваліфіковані лікарі призначать ефективну схему лікування для досягнення стійкого вираженого результату.

Що таке дисбактеріоз кишечника?

Слизова кишківника – це повноцінна екосистема з різноманітними видами мікроорганізмів. Склад мікрофлори може суттєво відрізнятися залежно від багатьох чинників – віку людини, особливостей харчування, регіону проживання тощо.

Пояснити, що таке дисбактеріоз, доволі просто. Це порушення мікрофлори кишківника. Через такі зміни поживні речовини набагато гірше засвоюються, а захисні функції кишківника суттєво знижуються. Допоможе усунути такі проблеми та нормалізувати стан допоможе гастроентеролог у Білій Церкві.

Порушення мікрофлори кишківника може спостерігатися не лише в дорослих, але й у дітей. Подібні проблеми виникають навіть у немовлят. У такому випадку знадобиться гастроентеролог дитячий.

Дисбактеріоз кишечника: симптоми та причини

Частіше за все порушення мікрофлори відбувається на тлі прийому антибіотиків. Провокувати подібні проблеми також можуть гормональні та протизапальні препарати. Бувають і інші причини дисбактеріозу, наприклад, харчові отруєння чи інфекційні захворювання. Ризик виникнення подібних проблем підвищується в разі дотримання жорстких дієт і зловживання алкоголем.

Симптоми дисбактеріозу спостерігаються далеко не завжди. Порушення мікрофлори нерідко буває безсимптомним, але нерідко проявляється порушенням травлення. Водночас виділяють такі ознаки дисбактеріозу:

Можуть спостерігатися слабкість і втома, погіршення стану нігтів і волосся. Такі зміни відбуваються, коли на тлі дисбактеріозу розвивається анемія.

Дисбактеріоз: лікування

Перш ніж призначити оптимальну схему лікування, лікар проводить комплексну діагностику. На дисбактеріоз аналіз далеко не один. Частіше за все призначається аналіз калу, бактеріальний посів і копрограма.

Після встановлення діагнозу лікар зможе розповісти пацієнту, як швидко вилікувати дисбактеріоз. Зазвичай терапія передбачає приймання препаратів, у складі яких містяться корисні бактерії. Також потрібно дотримуватися дієти, обмеживши вживання продуктів, котрі подразнюють кишківник і створюють для розвитку патогенних бактерій сприятливе середовище.

Як лікувати дисбактеріоз, лікар вирішує в індивідуальному порядку. Схема терапії залежить від багатьох чинників. Гастроентеролог враховує вік і загальний стан пацієнта, особливості клінічної картини та безліч інших нюансів. Тільки після цього він вирішує, як вилікувати дисбактеріоз.

Питання-відповіді

Чи потрібно направлення для обстеження на дисбактеріоз?

Для діагностики дисбактеріозу необхідно мати направлення від лікаря-гастроентеролога або терапевта, який оцінить необхідність обстеження.

Які продукти допомагають при дисбактеріозі?

При дисбактеріозі корисні продукти, що містять пробіотики та пребіотики, такі як йогурти, кефір, квашена капуста, а також клітковина (овочі, фрукти, злаки).

Чи можуть антибіотики викликати дисбактеріоз?

Так, антибіотики можуть порушувати баланс мікрофлори кишечника, що призводить до розвитку дисбактеріозу, тому після їх прийому часто рекомендовано відновлювати мікрофлору за допомогою пробіотиків.

Які ознаки того, що дисбактеріоз потребує медичного лікування?

Якщо симптоми дисбактеріозу, такі як біль у животі, здуття, діарея або запори, не проходять протягом тривалого часу або стають більш вираженими, слід звернутися до лікаря для консультації та лікування.

Чи небезпечний дисбактеріоз?

Так, може призвести до зниження імунітету та хронічних проблем із травленням.

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті