Дисбактеріоз: причини, симптоми та методи лікування
Дисбактеріоз є поширеною хворобою шлунково-кишкового тракту. Спровокувати його розвиток можуть різні причини, проте в будь-якому випадку треба своєчасно виявити проблему та почати лікування. Клініка ЦСМ у Білій Церкві – саме те місце, де можна провести комплексну діагностику. Кваліфіковані лікарі призначать ефективну схему лікування для досягнення стійкого вираженого результату.
Що таке дисбактеріоз кишечника?
Слизова кишківника – це повноцінна екосистема з різноманітними видами мікроорганізмів. Склад мікрофлори може суттєво відрізнятися залежно від багатьох чинників – віку людини, особливостей харчування, регіону проживання тощо.
Пояснити, що таке дисбактеріоз, доволі просто. Це порушення мікрофлори кишківника. Через такі зміни поживні речовини набагато гірше засвоюються, а захисні функції кишківника суттєво знижуються. Допоможе усунути такі проблеми та нормалізувати стан допоможе гастроентеролог у Білій Церкві.
Порушення мікрофлори кишківника може спостерігатися не лише в дорослих, але й у дітей. Подібні проблеми виникають навіть у немовлят. У такому випадку знадобиться гастроентеролог дитячий.
Дисбактеріоз кишечника: симптоми та причини
Частіше за все порушення мікрофлори відбувається на тлі прийому антибіотиків. Провокувати подібні проблеми також можуть гормональні та протизапальні препарати. Бувають і інші причини дисбактеріозу, наприклад, харчові отруєння чи інфекційні захворювання. Ризик виникнення подібних проблем підвищується в разі дотримання жорстких дієт і зловживання алкоголем.
Симптоми дисбактеріозу спостерігаються далеко не завжди. Порушення мікрофлори нерідко буває безсимптомним, але нерідко проявляється порушенням травлення. Водночас виділяють такі ознаки дисбактеріозу:
- здуття живота та метеоризм;
- дискомфорт і біль у животі;
- зниження апетиту;
- підвищення чутливості до певних продуктів;
- часті діареї чи закрепи;
- поява неприємного запаху з рота.
Можуть спостерігатися слабкість і втома, погіршення стану нігтів і волосся. Такі зміни відбуваються, коли на тлі дисбактеріозу розвивається анемія.
Дисбактеріоз: лікування
Перш ніж призначити оптимальну схему лікування, лікар проводить комплексну діагностику. На дисбактеріоз аналіз далеко не один. Частіше за все призначається аналіз калу, бактеріальний посів і копрограма.
Після встановлення діагнозу лікар зможе розповісти пацієнту, як швидко вилікувати дисбактеріоз. Зазвичай терапія передбачає приймання препаратів, у складі яких містяться корисні бактерії. Також потрібно дотримуватися дієти, обмеживши вживання продуктів, котрі подразнюють кишківник і створюють для розвитку патогенних бактерій сприятливе середовище.
Як лікувати дисбактеріоз, лікар вирішує в індивідуальному порядку. Схема терапії залежить від багатьох чинників. Гастроентеролог враховує вік і загальний стан пацієнта, особливості клінічної картини та безліч інших нюансів. Тільки після цього він вирішує, як вилікувати дисбактеріоз.