icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 344-79-84 +38 (050) 305-20-27

Пн.-Нд. 08:00 - 20:00 (кол-центр) Пн.-Нд. 09:00 - 21:00 (клініка)

Підбір контрацепції

Консультація з питання контрацепції з гінекологом дозволяє врахувати при виборі методу всі протипоказання, уникнути можливих ускладнень або майбутніх наслідків після неправильно підібраного методу або препарату.

Підбір контрацепції

Підбір контрацепції у Білій Церкві

Сьогодні існує безліч різних способів контрацепції. Деякі засоби продаються без рецепта, інші — відносяться до рецептурних та вимагають обов'язкового звернення до лікаря (а іноді й хірургічного втручання). Ефективність кожного їх залежить не тільки від якості, а й правильності використання контрацептиву. А також від того, чи відповідає він цілям застосування. Одні хочуть захистити себе від небажаного зачаття або мати можливість спланувати здорову вагітність, а інші від інфекцій, що передаються статевим шляхом. І в тому, і в іншому випадку медпрацівники відіграють важливу роль. Вони допомагають знайти метод контрацепції, який підійде певній жінці, певній сім'ї, і не зашкодить здоров'ю жодного із сексуальних партнерів.

Підбір контрацепції у Білій Церкві у багатопрофільній Клініці ЦСМ включає не лише консультацію: у нас ви зможете пройти огляд та всі необхідні дослідження (УЗД, лабораторні аналізи тощо). Нескладна діагностика допоможе лікарю підібрати контрацепцію, яка підійде саме вам, з урахуванням усіх особливостей вашого організму та персональних побажань, включаючи зручність використання.

Що таке контрацепція та контрацептиви, для чого і коли вони потрібні

Почнемо із головного. Розберемося з тим, що таке контрацепція та контрацептиви, для чого вони бувають, в принципі, потрібні й кому.

Контрацепція — це сукупність різних методів, спрямованих на попередження вагітності та зараження інфекційними захворюваннями, що передаються статевим шляхом при сексуальних контактах. Також у профільній літературі (особливо англомовній) можуть згадуватися поняття «протизаплідні методи» та «контроль народжуваності».

Контрацептив — це безпосередньо речовина або пристрій, який забезпечує переривання природного розвитку подій від зачаття до народження дитини, тобто, як правило, не дає вагітності статися. Також деякі з цих засобів перешкоджають проникненню небезпечних інфекцій як у чоловічий, так і у жіночий організм. 

Що стосується причин використання протизаплідних засобів, підсумуємо те, що вже говорилося вище. Серед них можуть бути такі підстави, як:

Незалежно від причини, підбір контрацепції — це важливе рішення, яке має прийняти кожна жінка, яка дбає не лише про здоров'я своєї майбутньої дитини, а й про свою особисту безпеку. Консультація з питань контрацепції у Клініці ЦСМ у Білій Церкві — двосторонній процес спілкування лікаря-консультанта та пацієнтки, при якому вам забезпечать максимальний комфорт, отримання всієї необхідної інформації та вибір.

Сучасні методи контрацепції

При підборі контрацептивів важливо отримати якомога більше інформації про існуючі методи запобігання вагітності та зараженню. Саме тому наші фахівці підготували невеликий «гід» щодо контрацепції.

Гормональна контрацепція

До гормональних контрацептивів відносяться таблетки (комбіновані оральні контрацептиви), контрацептивні пластирі та вагінальні кільця тощо, які містять в собі один або кілька гормонів, спрямованих на запобігання овуляції. Ефективність цього способу запобігання вагітності — 99,9 % (при дотриманні правил та схеми використання протизаплідного засобу). Цей вид контрацепції є популярним серед жінок, але треба пам'ятати: він не захистить від інфекцій і його не можна вибрати та призначити собі самостійно (!). Оскільки неправильно підібраний гормональний препарат може зашкодити здоров'ю жінки.

Внутрішньоматкова контрацепція (IUD)

Пристрій (спіраль) вставляється в матку, в якій воно виділяє компоненти, що містять мідь, або невелику кількість гормону: обидві речовини не дозволяють сперматозоїдам досягти яйцеклітини. Ефективність такого захисту від небажаної вагітності оцінюється у 99 %. Також IUD знижує ризик розвитку запалення, але не виключає зараження ЗПСШ. 

Бар'єрна контрацепція

Під цим способом мають на увазі чоловічі та жіночі презервативи, діафрагми, цервікальні ковпачки, сперміциди тощо. У принципі, саме в цьому випадку, і тільки в цьому, можна обійтися без звернення до фахівця. І те, в плані вибору. Якщо вас цікавить ефективність контрацептиву саме у вашому випадку, то тут потрібен лікар. Середня статистична ефективність бар'єрної контрацепції у плані запобігання зачаттю — від 93 % (ідеальне використання) до 86% (типове використання); чоловічі презервативи дають більш надійний захист — 98 %. Також такі засоби чудово справляються із захистом від інфекцій.

Екстрена контрацепція

Тут вже про незаплановане. Незахищений статевий акт з не перерваним закінченням, пошкодження презерватива під час еякуляції тощо — вимагає термінових заходів, якщо пара не планує вагітніти. Суть контрацепції полягає у прийомі препарату, який розроблений спеціально для таких випадків (протягом 72 годин після незахищеного статевого акту), або встановлення внутрішньоматкової спіралі (не пізніше 120 годин). Такий метод не захистить від інфекції, лише від вагітності — у 95 % випадків, за даними ВООЗ. До того ж лікарі рекомендують його лише як запасний варіант: оскільки має значний негативний вплив на жіночий організм.

Хімічна контрацепція

Це контрацептиви, які застосовуються місцево і створюють штучний бар'єр для проходження сперматозоїдів, — свічки, мазі, пасти, тампони тощо. Метод має два головні недоліки: низька ефективність — близько 75 %, алергенність (є ймовірність появи свербежу, печіння тощо).

Хірургічний метод (жіноча та чоловіча стерилізація)

Реалізація методу вимагає застосування хірургії та підходить лише тим жінкам та чоловікам, які не планують більше мати дітей. Стерилізація — перев'язка маткових труб для жінок і вазектомія (перев'язка або видалення фрагмента сім'явивідної протоки) для чоловіків. 

Також існують такі ненадійні методи запобігання зачаттю, як: перерваний статевий акт, календарний метод, метод лактаційної аменореї. 

У ході підбору методу контрацепції наш фахівець докладніше розповість про переваги та недоліки кожного методу, допоможе визначитися який метод підходить саме вам (з урахуванням стану вашого здоров'я, віку, способу життя, гормонального фону, бажання в майбутньому мати дитину тощо).

Навіщо потрібна консультація гінеколога під час вибору методу контрацепції

Консультація з питань контрацепції з гінекологом дозволяє врахувати при виборі методу всі протипоказання, уникнути можливих ускладнень після неправильного підібраного методу та/або препарату (наприклад, у разі використання комбінованих оральних контрацептивів або будь-якого гормоновмісного засобу). Також правильний підбір методу контрацепції дозволить уникнути небажаних наслідків у майбутньому — складнощі із зачаттям, запальні захворювання, необхідність переривати вагітність тощо. 

Кожен метод має певні протипоказання:

При визначенні відповідного методу контрацепції та підборі контрацептивів лікар може рекомендувати пройти такі дослідження, як:

Питання-Відповідь

Чи можна самій вибрати протизаплідні таблетки?

Гормональні протизаплідні засоби у вигляді таблеток не можна призначати собі самостійно. Для підбору комбінованих оральних контрацептивів потрібне обстеження у гінеколога, який зможе врахувати особливості та вплив на організм жінки її гормонального фону, віку, вираженості ПМС, кількості вагітностей та абортів, інтенсивності кровотечі при менструації, наявності захворювань органів малого тазу, активності статевого життя тощо, а також передбачити можливу реакцію організму на препарат. І, навіть у цьому випадку, на підбір того самого комбінованого орального контрацептиву може знадобитися час.

Як зрозуміти, що протизаплідні таблетки не підходять?

Є кілька основних ознак того, що використовується гормональний контрацептив, який не підходить: нудота, різкі перепади настрою, головний біль, збільшення ваги, здуття живота, нерегулярні (зокрема сильні) кровотечі або, навпаки, повна відсутність місячних.

Які засоби контрацепції краще для молодих дівчат, які ще не народжували?

Виходячи з властивостей кожного методу, для молодих дівчат, що не народжували, фахівці рекомендують: бар'єрну (найкращий спосіб, здатний захистити від вагітності та інфекційних захворювань), сперміцидну (хімічну), гормональну (підібрану лікарем!) та екстрену (у критичних випадках) контрацепцію.

Що буде, якщо не вчасно випити протизаплідні пігулки?

Якщо пропустити хоча б один день або порушити час прийому (особливо більш ніж на 12 годин), то з'являється певна ймовірність вагітності. Потрібно відразу ж, за наявності можливості, прийняти пропущену дозу, а чергову — у звичний час. Протягом тижня після цього обов'язково потрібно використовувати бар'єрні чи хімічні засоби захисту. Якщо пропустили кілька прийомів, потрібно починати спочатку.

Чи можна приймати протизаплідні все життя?

Фахівці вважають, що без побічних реакцій і будь-яких скарг на самопочуття комбіновані оральні контрацептиви можна використовувати так довго, скільки потрібно оберігатися від небажаної вагітності. Але, при цьому потрібно враховувати, що при використанні КОК збільшується ймовірність тромбоутворення.

Який найнадійніший метод контрацепції?

Найнадійніший метод — стерилізація. Але він не підійде тим, хто ще планує мати дітей. Після нього в рейтингу стоять чоловічі презервативи, які з надійністю 98 % можуть захистити від вагітності та інфекцій. І на цей час це єдиний контрацептив, який з такою ймовірністю може надати комплексний захист; жіночий презерватив забезпечує захисний бар'єр, надійність якого трохи менша — 95 %.

Переваги підбору контрацепції у клініці

  1. Клініка ЦСМ у Білій Церкві — найбільша багатопрофільна приватна лікарня в Київській області, яка надає послуги повного циклу: від експертної діагностики до реабілітації після хвороби.
  2. Персоналізований підбір контрацептивів з урахуванням особистих уподобань та побажань жінки.
  3. Експертна діагностика для визначення найбільш відповідного способу контрацепції (тільки зі схвалених МОЗ).
  4. Можливий попередній запис із підбором зручного часу.
  5. Демократична вартість надання послуг.

Бажаєте підібрати метод контрацепції у Білій Церкві? Шукаєте грамотного фахівця? У Клініці ЦСМ допоможуть із визначенням методу контрацепції, який підійде та буде зручним саме вам. Пам'ятайте: якісний і підібраний під ваш організм контрацептив — це не тільки про захист від небажаної вагітності та інфекцій, це — захист здоров'я від наслідків застосування того чи іншого невідповідного вам засобу. Звертайтесь до нас — обирайте професійну допомогу у захисті!

Фахівці

Колєснік Олександр Іванович

Акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД, мамолог

Шихматова Світлана Іванівна

Лікар-гінеколог, спеціаліст з УЗД

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-01

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-01

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-02

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-02

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Ціни

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті