icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 344-79-84 +38 (050) 305-20-27

Пн.-Нд. 08:00 - 20:00 (кол-центр) Пн.-Нд. 09:00 - 21:00 (клініка)

УЗД сечового міхура

УЗД сечового міхура — це інформативний і абсолютно безпечний метод діагностики, що дозволяє оцінити об'єм, форму, розміри органу, стан його стінок і навколишніх тканин, вміст і прохідність шийки сечового міхура, об'єм залишкової сечі.

УЗД сечового міхура

УЗД сечового міхура у Білій Церкві

Найпоширеніше захворювання сечового міхура — цистит. За міжнародною статистикою, на цистит, хоча б раз у житті, страждала кожна четверта жінка. У 50% із них були рецидиви. У чоловіків також зустрічається запалення стінок сечового міхура, але у 5 разів рідше. Найбільш ефективним способом підтвердження циститу та інших захворювань сечового міхура є дослідження ультразвуком. УЗД сечового міхура — це  інформативний і абсолютно безпечний метод діагностики, що дозволяє оцінити об'єм, форму, розміри органу, стан його стінок і навколишніх тканин, вміст і прохідність шийки сечового міхура, об'єм залишкової сечі. Клініка повного циклу ЦСМ у Білій Церкві пропонує пройти УЗД сечового міхура на апараті, який дозволяє виявити найменші зміни у сечовому міхурі. Інтерпретацію результатів дослідження проведе досвідчений лікар-уролог.

Показання до УЗД сечового міхура

Показаннями до УЗД сечового міхура можуть стати такі симптоми, як:

Крім ситуацій, коли в анамнезі присутні викладені вище скарги, цей вид діагностики може бути призначений при:

У Клініці ЦСМ проводиться УЗД сечового міхура у дітей та дорослих.

При яких захворюваннях призначається процедура

Ультразвукова діагностика сечового міхура дозволяє провести диференціальну діагностику з патологічними процесами органів черевної порожнини, заочеревинного простору, малого тазу.

Протипоказання до проведення УЗД сечового міхура

Перелік протипоказань для діагностики сечового міхура ультразвуком залежить від обраного лікарем методу дослідження.

Трансабдомінальний метод немає абсолютних протипоказань. Але за рішенням лікаря обстеження може бути скасовано / замінено іншим / перенесено на інший день, якщо є:

Трансвагінальний метод не застосовується при:

Трансректальний метод протипоказаний, якщо є:

Перед будь-яким УЗД рекомендуємо проконсультуватися про можливість проведення діагностики зі своїм лікарем.

Підготовка до УЗД сечового міхура

Для підготовки до УЗД сечового міхура у дітей та дорослих однакові вимоги. Серед них кілька правил, що легко здійснити, таких як:

Також підготовка до УЗД сечового міхура може включати відмову від їжі за 6-8 годин до процедури (якщо дослідження проходитиме дитина, то останнє годування може бути за 4 години).

Індивідуальні особливості підготовки завжди краще обговорити з лікарем у день призначення діагностики стану сечового ультразвуком.

Як роблять УЗД сечового міхура

Сечовий міхур може досліджуватися декількома способами — трансабдомінально (датчик контактує з низом живота), трансвагінально (через піхву) та трансректально (через пряму кишку). 

Трансабдомінальне УЗД виконується на повний сечовий міхур (у пацієнта обов'язково має бути відчуття повного сечового міхура.

Крім того, щоб записатися на УЗД сечового міхура в Білій Церкві і прийти на прийом до сонолога в обумовлений час, для обстеження потрібно загорнути краї одягу так, щоб у лікаря УЗД був доступ до досліджуваної зони, лягти на кушетку на спину і виконувати вказівки лікаря.

Після цього лікар наносить спеціальний ехопровідний гель на живіт пацієнта та проводить огляд органу зовнішнім датчиком, фіксуючи результати.

При трансвагінальному УЗД пацієнтка повинна роздягнутися до пояса, як при огляді на гінекологічному кріслі, після чого лягти на спину, зігнувши ноги в колінах.

Після цього лікар введе вагінальний датчик у піхву, попередньо вдягнувши на стрижень презерватив і змастивши його спеціальним гелем.

Для трансректального УЗД пацієнт або пацієнтка повинні роздягнутися до пояса (зняти потрібно низ одягу), лягти на кушетку і прийняти правильну позу для дослідження: жінки лягають на спину, зігнувши ноги в колінах, чоловіки — на бік, також зігнувши ноги в колінах.

У ході дослідження лікар вводить датчик у пряму кишку, попередньо вдягнувши на стрижень презерватив і змастивши його спеціальним гелем.

Під час усіх видів внутрішніх УЗД органів малого тазу дотримується високий рівень інфекційної безпеки.

Тривалість дослідження сечового міхура ультразвуком – 15-25 хвилин (залежно від обраного методу).

Результати УЗД сечового міхура

Розшифровкою результатів, а також диференціальною діагностикою, оцінкою загального стану пацієнта займаються досвідчені лікарі-діагности. При постановці остаточного діагнозу вони керуються не тільки результатом УЗ-діагностики, а й інших обстежень. 

Тільки після цього розробляється схема лікування (якщо така потрібна).

Питання-Відповідь

Як виглядає поліп сечового міхура на УЗД?

Поліпи сечового міхура відносяться до доброякісних розростань тканин епітелію його внутрішньої поверхні, які звернені до його просвіту, всередину. Без використання УЗД їх неможливо виявити.

Навіщо роблять УЗД сечового міхура з визначенням залишкової сечі?

УЗ-діагностика сечового міхура з визначенням залишкової сечі проводиться для первинної діагностики патологічних процесів сечовидільної системи та передміхурової залози у чоловіків.

Який із видів УЗД сечового міхура найбільш результативний?

Кожен вид дослідження сечового міхура ультразвуком має особливості. Трансабдомінальне УЗД — найбільш популярний метод, але він значно програє в інформативності трансвагінальному та трансректальному дослідженню. Останні можуть бути призначені як дообстеження при виявленні патології трансабдомінальним датчиком.

Як часто потрібно робити УЗД сечового міхура?

За відсутності проблем із сечовим міхуром достатньо включати дослідження у щорічний профілактичний check-up. Якщо ж якесь захворювання сечового міхура вже є в анамнезі, проходити діагностику рекомендовано не рідше 1 разу на 6 місяців (частотність на розсуд лікаря).

Переваги УЗД сечового міхура у клініці

  1. Клініка ЦСМ у Білій Церкві — багатопрофільний медичний центр повного циклу. Наші фахівці допоможуть не лише пройти діагностику, а й зроблять коректну інтерпретацію результатів, поставлять діагноз за один візит та обґрунтують кожен пункт у діагностичному висновку.
  2. Детальна та чітка візуалізація органів, максимальна точність за рахунок проведення УЗ-діагностики на обладнанні експертного рівня.
  3. Досвідчені лікарі, які постійно підвищують кваліфікацію.
  4. Процедура проводиться без болю та дискомфорту, підходить для будь-якого віку та застосовується при різній тяжкості стану пацієнта.
  5. Можна попередньо записатися на УЗД сечового міхура в Білій Церкві (відразу ж після призначення його лікарем).
  6. Доступна вартість дослідження.

Потрібно зробити УЗД сечового міхура у Білій Церкві дорослому чи дитині? Клініка ЦСМ у Білій Церкві пропонує якісні послуги діагностики захворювань сечового міхура. У нас ви можете пройти всі необхідні обстеження та отримати повноцінну консультацію досвідченого спеціаліста (з детальною інтерпретацією результатів досліджень та призначень). Запис на ультразвукове дослідження сечового міхура ведеться за телефоном контакт-центру і через форму зворотного зв'язку на сайті.

Фахівці

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-01

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-01

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-02

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-02

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Ціни

  • Ультразвукова діагностика сечового міхура

  • 385. УЗД передміхурової залози та сечового міхура (трансабдомінальне)

Вiдгуки

Маргарита 21.10.2022

5.0
5.0

УЗД сечового міхура

Дуже рада, що знайшла цей медичний центр. Дуже зручно знаходиться (принаймні для мене). Є все. І УЗД (сама робила тут УЗД сечового міхура, апарат крутий, все без черг), і аналізи можна здати, і лікаря відвідати. Процвітання та зростання центру. Всім рекомендую!

Артем 30.08.2022

5.0
5.0

УЗИ мочевого пузыря

Мы переселенцы из Донецкой области. Жена после сидения в подвале приболела, а чтобы попасть к врачу и на обследования в государственную поликлинику нужно пройти 9-ть кругов ада... Поэтому решили обратиться в частную медицину. Для начала Алена записалась к гинекологу, а она уже назначила сделать ультразвуковую диагностику мочевого пузыря с определением остаточной мочи и органов малого таза. Понравилось, что в клинике нет никакого скопления людей под кабинетами, все хорошо организовано, новый аппарат УЗИ, чисто, светло, приветливый коллектив... а главное - все это не за горы золота, вполне адекватная стоимость... Особенно в конечном итоге, после аптеки... Тут не назначают, как это часто бывает в государственной больнице, кучу гомеопатии и ненужных БАДов.

Тамара Дмитрівна 17.06.2022

5.0
5.0

УЗД сечового міхура

15.06. робила в ЦСМ УЗД сечового міхура в Білій Церкві, а ще перед цим здавала аналізи на гормони та стан нирок. Все дуже добро організовано та результати видають дуже швидко, без затримок. Дуже дякую!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті