Також протипоказаннями до фонофорезу вважають: цукровий діабет, вагітність та період лактації, загострення хронічних хвороб. Обмеження також стосуються деяких медикаментів, які використовуються у процесі фізіотерапії.
Тому на первинній консультації в Клініці ЦСМ лікар індивідуально добирає препарат з огляду на стан здоров'я пацієнта або запропонує інший метод терапії. У разі потреби пацієнт буде направлений до вузького фахівця — на консультацію невролога, кардіолога, проктолога, ортопеда-травматолога, ендокринолога або пульмонолога.
Ультразвуковий фонофорез: підготовка та особливості
Щоби зрозуміти, що таке фонофорез, необхідно розібратися в особливостях його впливу на організм. Це один із найдієвіших методів фізіотерапії, який полягає у введенні в організм пацієнта активних речовин лікарських препаратів за допомогою ультразвуку. Процедура надає комплексну дію на організм: фізичну — за допомогою ультразвуку та хімічну — за допомогою введення препарату.
Фонофорез (сонофорез, ультрафонофорез) належить до найпопулярніших методів лікування широкого спектра захворювань. Принцип його дії на організм полягає в передачі хвильових коливань лише на рівні клітин, завдяки чому здійснюється прицільна атака на вогнище патології. Високий терапевтичний ефект від процедури досягається внаслідок одночасного застосування ультразвуку з лікарським засобом. Це збільшує швидкість та обсяг всмоктування активних компонентів ліків.
Водночас підвищене введення препарату діє виключно на уражену ділянку, не торкаючись сусідніх тканин та органів. Подібний ефект мають і інші фізіотерапевтичні процедури: лазерофорез, електрофорез та магнітофорез.
У процесі проведення фонофорезу використовують низку препаратів:
- різні мазі та гелі;
- антибіотики;
- антикоагулянти;
- вітаміни;
- анестетики;
- хондропротектори;
- гідрокортизон;
- судинозвужувальні препарати;
- НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби).