icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 344-79-84 +38 (050) 305-20-27

Пн.-Нд. 08:00 - 20:00 (кол-центр) Пн.-Нд. 09:00 - 21:00 (клініка)

Кропив'янка
Ефективне лікування гострої та хронічної кропив'янки у клініці ЦСМ у Білій Церкві. Ми надаємо високоякісне лікування гострої та хронічної кропив'янки. Наші досвідчені фахівці спеціалізуються на діагностиці та лікуванні цього захворювання, забезпечуючи індивідуальний підхід до кожного пацієнта.
острая и хроническая крапивница

Гостра та хронічна кропив'янка

Кропивний висип, кропив'яна лихоманка, уртикарія, кропив'янка - це токсико-алергічний дерматоз. Вона включає переміщувані, чітко окреслені, еритематозні бляшки, що сверблять на шкірі. Як правило, шкірні висипання нагадують опіки від кропиви - пухирі рожевого кольору.

Згідно з оцінкою експертів, з кропив'янкою, хоча б раз протягом життя, стикається 25% населення. При цьому кропив'янка у дітей зустрічається лише у 2-7 %, інші випадки припадають на доросле населення. Як правило, пацієнти вперше стикаються з кропив'янкою до 40 років.

Якщо є підозри розвитку у себе або дитини дерматозу, рекомендуємо відразу ж звернутися в багатопрофільну клініку ЦСМ у Білій Церкві. Дерматолог високого рівня кваліфікації проведе повну діагностику та призначить правильне лікування.

Яка буває кропив'янка і чому вона виникає

Виділяють гостру (у т. ч. ангіоневротичний набряк) та хронічну кропив'янку. Перша триває менше 6 тижнів, друга – довше.
Як правило, гостра кропив'янка - алергічна реакція на специфічні речовини (в т. ч. містяться в гострих, пряних та консервованих продуктах, рибі, ягодах). Сюди можна віднести перебування у контакті з деякими рослинами, вовною тварин, що провокує алергічні реакції. Додатково відзначаються укуси комах, прийом лікарських препаратів та ін.

За статистикою, гостра кропив'янка діагностується у 70% випадків. Хронічна кропив'янка діагностується набагато частіше, причому вона може бути первинною, тобто такою, що утворилася на тлі загального зниження імунітету, і вторинною — як симптом аутоімунного захворювання. Вона часто тривалий час присутня (місяці, роки), а потім так зникає.

Основна причина кропив'янки – звільнення гістаміну, брадикініну та інших вазоактивних речовин, що провокує розвиток внутрішньошкірного набряку.
Патологічний процес може формуватися через алергічний чи неалергічний прояви. Як правило, неалергічна активація пов'язана з впливом на організм деяких лікарських речовин, фізичних та/або емоційних стимулів.

Факторами ризику розвитку та рецидивів кропив'янки є:

Симптоми кропив'янки

До загальних ознак розвитку кропив'янки можна віднести чіткі, припухлі та почервонілі бляшки на шкірі, які мігрують по тілу. В іншому в симптоматиці кропив'янки є різницю між гострою і хронічною формою.

Гостра кропив'янка характеризується:

Додатково до симптомів гострої кропив'янки можна віднести появу висипки на слизових оболонках рота. Вони можуть провокувати розвиток набряку, що ускладнює дихання, ковтання.

Хронічна кропив'янка проявляється менш рясними та вираженими висипаннями, які можуть з'являтися час від часу протягом кількох місяців або навіть років; рецидиви чергуються із ремісіями.

Можливі ускладнення кропив'янки

Ускладненнями кропив'янки вважаються:

  1. Ангіоневротичний набряк. Це — локальний набряк шкіри або слизових, який найчастіше розвивається на ділянці обличчя, носоглотки чи статевих органів. Набряк найбільш небезпечний, якщо він розвивається в області гортані, глотки або язика та перекриває дихальні шляхи. Це може призвести до того, що людина задихнеться. Також можливий ангіоневротичний набряк кишечника, який проявляється болями в животі.
  2. Міокардит.
  3. Гломерулонефрит.
  4. Анафілактичний шок.
  5. Гнійне ураження шкіри тощо.

Діагностика та лікування кропив'янки

Діагностика кропив'янки включає оцінку лікарем (це може бути дерматолог та/або алерголог) клінічних проявів та збір анамнезу.

При цьому обов'язково проводиться диференціальна діагностика кропив'янки з іншими захворюваннями (не лише дерматозами). Оскільки деякі симптоми кропив'янки (зокрема лихоманка, слабкість, біль у животі, діарея, тремор, сухість слизових, шкірні виразки) можуть виникнути й при інфекційних захворюваннях, аутоімунному тиреоїдиті, системному червоному вовчаку, синдромі Шегрена, уртикарному васкуліті, лімфаденопатії тощо.

Саме тому фахівець, беручи до уваги наявність супутніх системних симптомів, може призначити дообстеження. Також це необхідно, щоб з'ясувати причину виникнення кропив'янки.

Можуть бути призначені такі види діагностики, як:

Лікування кропив'янки в дітей та дорослих залежить від тяжкості проявів.

Терапія може включати:

Як правило, при кропив'янці зовнішні кортикостероїдні та антигістамінні засоби не допомагають досягти бажаного результату лікування.

Рекомендації щодо профілактики кропив'янки

Щоб уникнути виникнення рецидиву при хронічній кропив'янці, потрібно:

Питання-Відповідь

Які паразити можуть викликати кропив'янку?

Найчастіше алергічна реакція в організмі може виникнути при попаданні в нього гельмінтів роду Trichinella, Filarioidea та Тохосара.

Чи можна приймати душ при кропив'янці?

Можна приймати теплий (не гарячий!) душ. При цьому потрібно використовувати рідкі гіпоалергенні засоби для тіла та м'яку мочалку.

Чи потрібно викликати швидку при кропив'янці?

Викликати бригаду невідкладної допомоги потрібно терміново в разі розвитку ускладнень кропив'янки, які супроводжуються ризиками для життя. Це гострий набряк Квінке чи ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок тощо.

Які продукти не можна їсти при кропив'янці?

Зазвичай лікар рекомендує виключити з раціону будь-які червоні ягоди, овочі та фрукти, цитрусові, мед, шоколад та какао, горіхи, гриби, жирне м'ясо, гострі, солоні та пряні маринади, консервацію та будь-які продукти, які мають у своєму складі штучні барвники. Можливі й персональні рекомендації, які залежать від причин розвитку кропив'янки у пацієнта.

Переваги діагностики та лікування кропив'янки у нашій клініці

Клініка ЦСМ у Білій Церкві — одна з найбільших клінік повного циклу у Києві та області. Наші переваги:

  1. Застосування професійного медичного обладнання європейської якості.
  2. Кваліфікований та доброзичливий персонал, завжди готовий надати допомогу пацієнтам.
  3. Точно призначене лікування - на основі клінічної картини та перебігу захворювання. Додатково проводяться всі необхідні дослідження.
  4. Ведення пацієнтів на основі міжнародних протоколів з лікування та діагностики.
  5. Можливість проживання на території медичного центру у комфортабельному готелі.

Хочете дізнатися, який лікар лікує кропив'янку? Шукаєте, де проконсультуватися з приводу кропив'янки? Діагностика та лікування гострої та хронічної кропив'янки у Білій Церкві доступна у Клініці ЦСМ. Запишіться на консультацію по телефону або за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті. Довіряючись нам, ви вибираєте сучасний підхід, високу якість діагностики та лікування, доброзичливий сервіс!

Ціни

  • CA14B. Консультація лікаря дерматовенеролога (первинна)

  • CA15B. Консультація лікаря дерматовенеролога (повторна)

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті