Гастроскопія – ефективний метод діагностики захворювань шлунково-кишкового тракту
Щоб оцінити стан шлунково-кишкового тракту, можуть використовуватися різні методи. Частіше за все призначається гастроскопія. Це метод діагностики, що відрізняється максимальною точністю та має певні особливості. Призначає проведення такої діагностичної процедури гастроентеролог. Це може бути гастроентеролог дитячий або лікар, що лікує дорослих людей.
Що показує гастроскопія?
Проведення гастроскопії потрібне для дослідження дванадцятипалої кишки, шлунку та стравоходу. Це максимально інформаційний метод діагностики виразок, ерозій, запалень. При його використанні вдається виявити пухлини на ранніх стадіях і передракові стани.
Гастроскопія дає змогу виявити різноманітні захворювання, що вражають травну систему, наприклад, гастрит, дуоденіт, езофагіт. Обстеження також показане при підозрі на внутрішню кровотечу чи наявність новоутворень.
Якщо призначена гастроскопія, у Київ їхати зовсім не обов’язково. Клініка ЦСМ у Білій Церкві має сучасне обладнання для проведення обстежень. Досвідчені фахівці зроблять усе, аби процедура була проведена швидко, комфортно та безболісно. Найкращий гастроентеролог у Білій Церкві оцінить результати обстеження та підбере індивідуальну тактику лікування.
Як підготуватися до гастроскопії?
До проведення процедури треба підготуватися. Дотримуйтесь усіх рекомендацій лікаря. До гастроскопії підготовка є досить простою:
- не вживати продукти, що провокують газоутворення, протягом трьох днів перед обстеженням;
- не їсти мінімум 6 годин до проведення дослідження;
- зняти зубні протези й окуляри.
Підготовка до гастроскопії охоплює також інформування лікаря про приймання ліків і наявність алергічних реакцій на конкретні медикаменти. Окрім того, за 2-3 години до обстеження треба відмовитися від куріння. Окремо варто вияснити, чи можна пити воду перед гастроскопією. За 3 години до її проведення можна випити не більше 100 мл чистої води, але не пізніше.
Врахуйте, що далеко не у всіх випадках гастроскопія може бути проведена. Протипоказання для такого обстеження є. З-поміж них – дихальна та серцева недостатність.
Як проводиться гастроскопія?
Обстеження проводиться за стандартною схемою. Для здійснення гастроскопії використовується гастроскоп. Пацієнту потрібно лягти та затиснути в зубах спеціальний мундштук. Після цього вводиться трубка гастроскопа. У цей час потрібно дихати лише носом.
Скільки часу триває гастроскопія, залежить від мети обстеження та інших чинників. Частіше за все дослідження триває близько 5-10 хвилин. За цей час лікар може повноцінно оцінити стан ШКТ та зафіксувати зображення на знімках.
Знаючи, як роблять гастроскопію, ви не будете боятись обстеження. При проведенні процедури може використовуватися місцева анестезія та навіть седація (медикаментозний сон). Після завершення лікар розповість, що не можна робити після гастроскопії. Зазвичай обмеження стосуються їжі та куріння. Палити в перші години не рекомендовано. Перший прийом їжі допускається через 2-3 години.