icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (050) 305-20-27 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 09:00 - 18:00

Гіпербарична оксигенація

ГБО – лікувально-профілактична процедура активного насичення всіх тканин організму киснем під високим тиском у барокамерах. Застосовується при різних захворюваннях для дорослих і дітей. Усувається гіпоксія, покращується кровообіг, прискорюються обмінні процеси в організмі, запускається процес саморегенерації органів, підвищується імунітет.

Відділення гіпербаричної оксигенації у Білій Церкві

У вас регулярно виникає задишка та часті головні болі? Загальна втома заважає активному життєвому ритму? Клініка ЦСМ пропонує унікальну послугу гіпербаричної кисневої терапії для дорослих та дітей. Відділення гіпербаричної оксигенації у Білій Церкві — це ультрасучасний об’єкт, оснащений барокамерами різного розміру. Найбільше відділення ГБО у Білій Церкві та одне з найбільших відділень в Україні знаходиться в Клініці ЦСМ. За призначенням лікаря пацієнти з різними захворюваннями можуть отримати порцію кисню для якнайшвидшого відновлення організму. Ми є клінікою повного циклу, надаючи рішення від діагностики до лікування та відновлення.

Гіпербарична оксигенація — це метод насичення організму киснем, який подається під високим тиском. Киснетерапію використовують у лікувальних цілях, її проводять у спеціально обладнаних барокамерах. Терапевтична процедура широко застосовується в різних медичних сферах. Американська спільнота підводної та гіпербаричної медицини (UHMS) та FDA підтвердили ефективність лікування киснем при найрізноманітніших хворобах.

Гіпербарична оксигенація: принцип впливу на організм

Лікувально-профілактична процедура оксигенобаротерапії дає змогу створити для пацієнта умови, що покращують насичення тканин організму киснем. З цією метою використовують спеціальну камеру з функцією підтримки підвищеного тиску та подачею дихальної суміші зі збільшеною часткою кисню.

Барокамера — це герметична капсула з прозорими отворами, у яку поміщають пацієнта для терапії. Камера обладнана спеціальними датчиками, що визначають тиск та рівень подачі кисню. Контроль та регулювання показників здійснює фізіотерапевт під контролем лікаря.

У відділенні гіпербаричної оксигенації Клініки ЦСМ, розташованому у Білій Церкві, є одномісні барокамери та нові камери більшої місткості. В одномісній барокамері пацієнт приймає горизонтальне положення та просто вдихає повітряну суміш, що подається.

Гіпербарична камера великого розміру дає змогу проходити процедуру декільком пацієнтам одночасно. У ній можна сидіти чи лежати, вибираючи зручний спосіб насичення киснем. Камеру можна відвідувати сім’єю, з друзями або дітьми, поєднуючи терапевтичну процедуру з переглядом різних відео або прослуховуванням музики. Відділення ГБО працює з використанням сертифікованих високотехнологічних установок, виготовлених із міцного металу.

Такий вид лікування використовують при великій кількості захворювань та станів, пов’язаних із порушенням кисневого обміну, незалежно від причин його виникнення. Оксигенація успішно застосовується в кардіології, ендокринології, гінекології, пульмонології, гастроентерології, урології, ортопедії, травматології, неврології та інших галузях медицини.

Лікувальний ефект процедури зумовлений ліквідацією кисневого голодування, прискоренням обмінних процесів в організмі, покращенням кровопостачання органів та тканин, підвищенням імунітету, покращенням дії лікарських засобів.

Вдихання кисню під атмосферним тиском обмежує транспорт кисню сполучною ємністю гемоглобіну еритроцитів. Тому плазма переносить незначну частину кисню до тканин.

У процесі гіпербаричної оксигенотерапії кров активно насичується киснем. Завдяки підвищенню парціального тиску з потоком крові кисень проникає у всі ділянки організму, запускаючи відновлювальні процеси в нервових, м’язових, кісткових та хрящових тканинах. Водночас організм починає виробляти речовини, що стимулюють правильну роботу всіх органів та систем. Під впливом кисню відбувається регенерація клітин, що піддаються відновленню. Також він руйнує не здатні до відновлення клітини для нарощування нових.

Де застосовується баротерапія?

Усунення кисневого голодування в тілі забезпечує нормальну роботу кровоносної системи. Однією з переваг лікування в барокамері є покращення периферичного капілярного кровообігу.

Гіпероксія покращує метаболізм шляхом посилення мікросомального окиснення в клітині, синтезу макроергів, підвищення швидкості виведення продуктів розпаду та активізації окиснення глюкози.

У відділенні ГБО у Білій Церкві баротерапію також використовують у програмах спортивної реабілітації. Процедура позитивно впливає на нейрогуморальну регуляцію, покращуючи м’язовий тонус, прискорюючи відновлення сил та підвищуючи ефективність тренувань. Терапія киснем активно використовується для дітей та дорослих після комбінованих та поєднаних травм. Вона добре себе зарекомендувала при переломах, порушенні мікроциркуляції.

Сеанси гіпербаричної оксигенації успішно застосовують у гнійній хірургії. З їхньою допомогою можна зупинити руйнівні процеси, прискорюючи відновлення тканин після ран і некрозу. Лікування киснем застосовують при захворюваннях ШКТ із метою якнайшвидшого загоєння ушкоджень та відновлення гемодинаміки. У токсикології його використовують для реабілітації після отруєння чадним газом, зміїною отрутою. ГБО також ефективна під час використання в програмах корекції ваги.

Методика показала високий результат при неврологічних і навіть психічних розладах. Її використовують для виходу з депресії, лікування патологій, що виникли внаслідок алкогольної залежності. Метод відновлення застосовують при посттравматичному парезі периферичних нервів, вегетосудинної та нейроциркуляторної дистонії. Усі ці стани тісно пов’язані з порушенням кровообігу мозку. Відновлення роботи капілярів сприяє якнайшвидшому одужанню пацієнтів. Кисень допомагає зняти стрес, покращити пам’ять та підвищити швидкість реакції. ГБО стимулює імунітет, завдяки чому підвищується ефект застосування антибіотиків.

У педіатрії користь барокамери доведена при аутизмі та розладах аутистичного спектру. Принципи позитивного впливу барокамери для дітей із РАС активно досліджуються. Але є чіткі кореляції, представлені у світових наукових дослідженнях.

Поміж причин, внаслідок яких лікування киснем допомагає при РАС, зазначають:

Курс процедур успішно застосовують для лікування енурезу, черепно-мозкових травм, усунення наслідків гіпоксії та інших патологій.

Гіпербарична оксигенація: показання

У спортивній медицині процедури в барокамері підвищують рівень тренованості та допомагають відновити сили після інтенсивних навантажень. Показаннями до гіпербаричної оксигенації у здорових людей є підвищення загального тонусу, поліпшення адаптивних можливостей організму та нормалізація всіх його систем для запобігання різним хворобам.

Протипоказання до барокамери

Показання та протипоказання до проходження курсу гіпербаричної оксигенації визначає профільний лікар. З урахуванням області захворювання до Клініки ЦСМ можна звернутися за консультацією до лікарів різних спеціальностей:

Лікар проведе огляд, призначить необхідні аналізи та обстеження, складе план проходження кисневої терапії. У разі відсутності протипоказань і наявності направлення фахівця барокамера діє на здоров’я з виключною користю. З погляду на людський організм, ефект від баротерапії неможливо порівняти з жодним іншим методом.

Підготовка

Щоби пройти курс гіпербаричної кисневої терапії, пацієнту необхідно здійснити деякі обстеження:

Перед початком процедури фізіотерапевт клініки проводить із пацієнтом роз’яснювальну розмову щодо користі оксигенації. Фахівець описує можливі відчуття, що виникають в барокамері. Пацієнт уважно слухає правила поведінки в апараті на випадок появи компресії чи анемізації слизової оболонки.

Порядок проведення гіпербаричної оксигенації

У кабінеті фізіотерапії пацієнт перевдягається та приймає горизонтальне положення на спеціальному ложі. Якщо процедуру проводять маленькій дитині, можливе спільне перебування в барокамері матері та малюка. Медичний працівник поміщає ложе в камеру, налаштовує показники тиску та насичення киснем. Тривалість сеансу визначається індивідуально. У середньому вона становить 40–60 хвилин.

У Клініці ЦСМ також є нові ультрасучасні кисневі камери великого розміру. У них може бути відразу кілька людей, причому положення тіла можна вибирати самостійно (сидячи чи лежачи). Для комфорту пацієнтів у камері доступна функція перегляду фільмів та відео.

Спеціаліст відділення ГБО поступово підвищує компресію, спостерігаючи за станом пацієнта. Якщо хворий відчуває тиск та шум у вухах, компресію знижують. Потім її знову підвищують для подолання умовного бар’єру пацієнта.

Після закінчення процедури пацієнт може відчувати легке запаморочення та втому. Тому, вийшовши з барокамери, необхідно відпочити, давши можливість організму нормалізувати показники дихання та кровообігу.

Користь барокамери

Сеанси баротерапії відрізняються простотою проведення та гарною переносимістю. Тиск у герметичній капсулі у 2–3 рази перевищує нормальний. Це активізує насичення тканин киснем, зокрема судин, мозку та серця. Використання кисню запускає процес саморегенерації органів та систем організму. Водночас покращується кровообіг та усувається гіпоксія. Лікувальний ефект пролонгований: робота клітин за умов гіпоксії зберігається протягом години після закінчення процедури.

Надходження кисню в організм під тиском підвищує його транспортування з плазмою по всіх тканинах організму. Водночас помітно збільшується утворення білих кров’яних тілець. Це сприяє швидкому загоєнню пошкоджених тканин, вивільненню стовбурових клітин, виробленню нового колагену. Завдяки насичення киснем зміцнюється імунітет, виводяться токсини.

Наші переваги

  1. Найбільше в Україні відділення гіпербаричної оксигенації. Ультрасучасний об’єкт, обладнаний барокамерами двох типів: для індивідуального та колективного проходження процедури.
  2. Великий досвід роботи у сфері киснетерапії. За останні 8 років ми надали послуги баротерапії понад 5000 пацієнтів.
  3. Висококваліфіковані фахівці з великим досвідом роботи в галузі оксигенобаротерапії.
  4. Можливість пройти лікування киснем дорослим та дітям.
  5. Індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Упорядкування курсу лікування проводиться з урахуванням особливостей здоров’я кожного пацієнта.
  6. Лояльна цінова політика на гіпербаричну оксигенацію. Вартість процедури можна уточнити в контакт-центрі нашої клініки.

Лікарі

Шукаєте клініку для проведення сеансів оксигенотерапії? За наявності показань до лікування киснем, а також для профілактичної терапії можна звернутися до Клініки ЦСМ у Білій Церкві. Процедури проводяться досвідченими фізіотерапевтами клініки під контролем лікарів. Наші фахівці мають достатній досвід та знання для здійснення киснетерапії. Вони постійно підвищують свій професійний рівень, відвідуючи профільні конференції та семінари. Щоби записатися на баротерапію та поставити всі питання, що хвилюють вас, зателефонуйте за номерами, вказаними на нашому сайті, або залиште заявку на зворотний дзвінок.

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті