icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 344-79-84 +38 (050) 305-20-27

Пн.-Нд. 08:00 - 20:00 (кол-центр) Пн.-Нд. 09:00 - 21:00 (клініка)

УЗД нирок

УЗД нирок дозволяє візуалізувати нирки, оцінити їхню структуру, розмір, наявність різних уражень, масштаби відхилень у функціонуванні, що допомагає вчасно діагностувати хвороби нирок.

УЗД нирок

УЗД нирок у Білій Церкві

За статистикою, що надається ВООЗ та міжнародними нефрологічними організаціями, 10 % людей у ​​всьому світі мають захворювання ниркової системи, і ця цифра з кожним роком лише збільшується. УЗД нирок — це безпечна, інформативна, неінвазивна процедура, за допомогою якої можна візуалізувати нирки, оцінити їхню структуру, розмір, наявність різних уражень, масштаби відхилень у функціонуванні, що допомагає вчасно діагностувати хвороби нирок. Клініка повного циклу ЦСМ у Білій Церкві пропонує пройти обстеження на УЗ-апараті, що дозволяє виявити найменші зміни у нирках. Інтерпретацію результатів проведе досвідчений лікар-діагност профільної спеціалізації. (Наші фахівці також проводять УЗД нирок у дітей.)

Показання до УЗД нирок

Ультразвукова діагностика нирок може знадобитися за наявності таких симптомів, як:

Також дослідження нирок ультразвуком призначають:

При яких захворюваннях призначається процедура

І це далеко не всі проблеми, при яких може бути призначено УЗД нирок.

Протипоказання до проведення УЗД нирок

УЗД нирок у дітей та дорослих не має прямих протипоказань. 

Єдина причина, через яку може бути відкладена діагностика стану нирок, — пошкодження шкіри в області, що обстежується датчиком.

Також не варто поєднувати УЗД заочеревинного простору з проведеними цього дня або напередодні фіброгастроскопією або колоноскопією. Специфіка проведення цих двох досліджень сприяє накопиченню повітря в шлунково-кишковому тракті, що може перешкодити проходженню ультразвуку і, як наслідок, візуалізації.

Підготовка до УЗД нирок

Підготовка до УЗД нирок полягає у: 

Як роблять УЗД нирок

УЗД нирок у Білій Церкві у Клініці ЦСМ проводиться у спеціально обладнаному кабінеті. Щоб пройти процедуру, потрібно заздалегідь записатися на ультразвукове дослідження нирок і прийти в призначений час.

Сама процедура проводиться в положенні лежачи або стоячи при зміщенні нирок. (Так, щоб був відкритий доступ до попереку та боків.) Лікар може під час дослідження попросити змінити позу для кращого контакту УЗ-датчика з поверхнею тіла. Для кращої ехопровідності використовують спеціальний гель.

Тривалість процедури – 20 хвилин.

Результати можна отримати одразу після закінчення дослідження.

Результати УЗД нирок

Розшифровкою результатів, а також диференціальною діагностикою, оцінкою загального стану пацієнта займаються досвідчені лікарі-діагности. При постановці остаточного діагнозу вони керуються не тільки результатом УЗ-діагностики, а й інших обстежень. 

Лише після цього призначається лікування.

Питання-Відповідь

Навіщо робити УЗД нирок при вагітності?

Захворювання нирок можуть спровокувати у вагітної гестоз, викидень, передчасні пологи, відшарування плаценти, внутрішньоутробне інфікування плода, гіпотрофію та хронічну гіпоксію плода, мертворождіння тощо. Тому так важливо під час вагітності тримати стан нирок під контролем, особливо, коли в анамнезі є діагностовані захворювання.

Що краще КТ чи УЗД нирок?

КТ інформативніше та точніше УЗД. Але при комп'ютерній томографії, хоч і в мінімальних дозах, використовується рентгенівське випромінювання, тому його можна проводити обмежену кількість разів за період. Тут УЗД виграє, тому що при необхідності його можна виконати кілька разів на добу. Крім того, УЗ-діагностика — більш дешевий та доступний метод.

Що краще рентген нирок або УЗД?

УЗД — метод діагностики, абсолютно безпечний для здоров'я людини, чого не скажеш про дослідження, що засновані на рентгенівських променях. Тому, як первинний скринінг частіше використовується саме УЗ-діагностика, а рентген, КТ і т. п. застосовують у тих випадках, коли важлива деталізація.

Чому не можна їсти перед УЗД нирок?

Справа в тому, що ультразвук не проходить через ділянки, наповнені повітрям, що перешкоджає детальній візуалізації, ускладнює, а іноді й унеможливлює діагностику. Тому кишечник для отримання детальної інформації повинен бути максимально порожнім, без газів.

Який лікар направляє на УЗД нирок?

Дати направлення на діагностику нирок ультразвуком може гінеколог, уролог, терапевт, сімейний лікар. Але, якщо виявлена ​​проблема і ви хочете отримати компетентну думку щодо неї, потрібно звернутися за розшифровкою до нефролога.

Переваги УЗД нирок у клініці

  1. Клініка ЦСМ у Білій Церкві — багатопрофільний медичний центр повного циклу, в якому вам не лише проведуть діагностику, а й нададуть якісну інтерпретацію результатів, поставлять діагноз за один візит та пояснять кожен пункт у діагностичному висновку.
  2. Детальна та чітка візуалізація органів, максимальна точність за рахунок проведення УЗ-діагностики на обладнанні експертного рівня.
  3. Досвідчені лікарі, які постійно підвищують кваліфікацію.
  4. Процедура проводиться без болю та дискомфорту, підходить для будь-якого віку та застосовується при різній тяжкості стану пацієнта.
  5. Можна попередньо записатися на УЗД нирок у Білій Церкві.
  6. Доступна вартість дослідження.

Потрібно пройти діагностику стану нирок? Не знаєте, де зробити УЗД нирок у Білій Церкві? У Клініці ЦСМ ви можете пройти якісну діагностику на апараті експертного рівня та отримати компетентну інтерпретацію дослідження. Не витрачайте час — записуйтесь на прийом до нашої клініки повного циклу телефоном або через форму зворотного зв'язку.

Фахівці

Нефролог, лікар ультразвукової діагностики

Шихматова Світлана Іванівна

Лікар-гінеколог, спеціаліст з УЗД

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-01

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-01

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-02

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-02

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Ціни

  • Ультразвукова діагностика нирок

  • 382. УЗД нирок + сечовий міхур

  • 385. УЗД передміхурової залози та сечового міхура (трансабдомінальне)

  • 408. Ультразвукова діагностика судин нирок

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті