icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 344-79-84 +38 (050) 305-20-27

Пн.-Нд. 08:00 - 20:00 (кол-центр) Пн.-Нд. 09:00 - 21:00 (клініка)

Реабілітація після інсульту

Основна мета реабілітації після інсульту — відновлення втрачених навичок та фізичних можливостей, покращення психологічного стану та соціальної адаптації людини після інсульту.

Реабілітація після інсульту у Білій Церкві

Експерти ВООЗ у різні роки відводять інсульту (гострому порушенню мозкового кровообігу, що супроводжується загибеллю тканин мозку та порушенням функцій нервової системи) 2-е та 3-е місце у рейтингу захворювань із високою смертністю. Причому було відмічено, що за останні роки інсульт значно помолодшав. Тепер це не лише хвороба похилого віку. За статистикою, 15 % ішемічних інсультів трапляються у молодих людей.

Основна мета реабілітації після інсульту — відновлення втрачених навичок та фізичних можливостей, покращення психологічного стану та соціальної адаптації людини після інсульту. Реабілітація здатна значно покращити якість життя (а в деяких випадках допомогти повністю відновитися) і є відмінною профілактикою повторного інсульту. Але почати її важливо вчасно, в короткі терміни після гострого стану: чим раніше буде розпочато реабілітацію, тим кращий результат.

Реабілітація після інсульту в Білій Церкві у багатопрофільній Клініці ЦСМ — чудова можливість отримати кваліфіковану комплексну допомогу у відновленні після інсульту. У нас є все необхідне, щоб максимально реалізувати реабілітаційний потенціал пацієнта: досвід персоналу в реабілітології, діагностичне обладнання експертного рівня, високий рівень емпатії та бажання працювати разом з пацієнтом на результат, новітнє обладнання для фізіотерапії тощо. Фахівці клініки дотримуються диференціального підходу (Програма складається залежно від типу та клінічного варіанта перенесеного інсульту).

Клініка не проводить лікування інсульту у гострому періоді. Тільки здійснює подальше відновлення втрачених функцій.

Наслідки інсульту

Наслідками гострого інсульту (навіть у тому випадку, коли першу та спеціалізовану допомогу надано вчасно) можуть стати такі порушення:

Більша часина наслідків інсульту нікуди самостійно не подінеться. Щоб їх усунути, потрібно докласти максимум зусиль, вчасно пройти постінсультну реабілітацію, дотримуючись усіх приписів лікарів.

Порушення, при яких здійснює реабілітацію Клініка ЦСМ

Етапи реабілітації після інсульту

Відновлення після інсульту умовно можна поділити на два етапи:

1. Гострий етап реабілітації, який починається протягом 24-48 годин після інсульту та триває 3-4 тижні (по суті, це лікування інсульту).

2. Лікування наслідків інсульту, яке, своєю чергою, поділяється на:

Коли можна звертатися до клініки для постінсультного лікування

Постінсультна реабілітація в нашому центрі проводиться за таких умов:

Реабілітацією повністю лежачих пацієнтів клініка не займається.

Методи відновлення після інсульту, які застосовуються в клініці

У рамках програми відновлення після інсульту у Клініці ЦСМ у Білій Церкві проводять такі процедури:

Також проводиться консультація невролога. А за показаннями — психіатра, нейрохірурга, ерготерапевта, нейрореабілітолога тощо.

Гіпербарична киснева терапія 

Реабілітація після інсульту за допомогою гіпербаричної кисневої терапії — це не просто нове віяння в медицині. Позитивна дія ГБО клінічно підтверджена. Згідно з дослідженням, опублікованим у британському медичному журналі «Lancet», сканування пацієнтів з інсультом за допомогою ОФЕКТ (однофотонної емісійної КТ) показало, що при інсульті помирають лише невеликі ділянки головного мозку. Більшість нейронів просто «оглушена» недоліком кисню. І може бути знову залучена, навіть через кілька років, за допомогою процедур ГБО.

Після гіпербаричної оксигенації у пацієнтів, які перенесли інсульт, спостерігається значне покращення мови, моторного контролю тощо.

Також покращення за допомогою ГБО таких втрачених при інсульті функцій, як пам'ять, мовлення, розуміння — показали й багато інших досліджень.

В основі досліджень лежить теорія про те, що збільшення подачі кисню до уражених ділянок мозку може зменшити його набряк та захистити клітини. А це, своєю чергою, зменшує ступінь незворотних ушкоджень та значно покращує реабілітаційні здібності організму.

Устаткування 

Тривалість курсу реабілітації після інсульту — 14 днів.

Залежно від наслідків та їхньої тяжкості, підбирається індивідуальна програма відновлення після інсульту.

При необхідності можуть бути проведені такі додаткові дослідження, як МРТ та доплерографія судин головного мозку.

Загальні рекомендації щодо профілактики інсульту та повторних інсультів

Для профілактики інсульту потрібно сконцентрувати увагу на усуненні факторів, які можуть призвести до гострого порушення мозкового кровообігу:

Вторинна профілактика інсульту включає немедикаментозні та медикаментозні методи. План профілактики має складати фахівець. 

Також для того, щоб уникнути повторного інсульту, потрібно переглянути спосіб життя та харчування, не допускати сильної втоми та стресів.

Питання-Відповідь

Чи можна повністю відновитися після інсульту?

Повне відновлення після інсульту можливо. За експертними оцінками, близько 35 % людей відновлюються майже повністю або з незначними порушеннями. Але для цього потрібна спеціалізована реабілітація у перші пів року після проходження етапу лікування гострої фази. У деяких випадках функції можуть відновлюватись повільно, протягом 2-3 років.

Скільки часу потрібно на відновлення після інсульту?

Швидкість відновлення функцій після інсульту залежить від реабілітаційного потенціалу пацієнта та якості реабілітації.

Який бік краще відновлюється після інсульту?

Небезпека інсульту і прогноз відновлення втрачених функцій залежить не стільки від боку ураження, як від широкості ділянки мозку, яка залучена у процес ішемії чи крововиливу. Також велике значення має швидкість надання першої медичної допомоги, якість призначеного лікування гострої фази, своєчасність проведення та адекватність призначень курсу відновлення після інсульту.

Коли розпочинати реабілітацію після інсульту?

Відновленням після інсульту потрібно починати займатися відразу після завершення гострого періоду. У деяких випадках (аневризма, гематома тощо) потрібна буде додаткова консультація у нейрохірурга.

Як відновити мозкову активність після інсульту?

При відновленні після інсульту (зокрема і мозкової активності) не існує одного рішення на всіх. У Клініці ЦСМ кожен конкретний випадок розглядається окремо, складається план реабілітації, який враховуватиме потреби певного пацієнта.

Чи можна відновити зір після інсульту?

Відновлення зору можливе. Але є численні чинники, які можуть вплинути на позитивний результат. Серед них: локалізація крововиливу, широкість пошкодженої ділянки мозку, своєчасність надання першої допомоги, якість лікування гострої фази інсульту, своєчасність та правильність складання плану реабілітації, виконання пацієнтом усіх вимог постінсультного відновлення.

Переваги реабілітації після інсульту у клініці

 1. Клініка ЦСМ у Білій Церкві — найбільша приватна лікарня повного циклу у Київській області. Тут ви знайдете все необхідне обладнання та фахівців в одному місці.
 2. Великий досвід медичного персоналу у реабілітології.
 3. Найновіше фізіотерапевтичне обладнання.
 4. Диференціальний підхід залежно від типу та клінічного варіанта перенесеного інсульту.
 5. Комбінований характер терапевтичних впливів, що проводяться.
 6. Сучасний стаціонар та комфортний готель.
 7. Вартість реабілітації після інсульту формується індивідуально залежно від призначених процедур.

Потрібна реабілітація після інсульту в Білій Церкві? Ви знаходитесь в іншому місті Київської області чи навіть регіоні України, і боїтеся, що така реабілітація буде не зовсім зручною? Не турбуйтесь. Пройти реабілітацію після інсульту у Білій Церкві у Клініці ЦСМ можуть абсолютно всі українці. Оскільки на базі нашого медичного центру працює готель, в якому можуть проживати як пацієнти, так і їхній супровід. Звертайтеся до нас за допомогою — наші фахівці докладуть максимум зусиль для того, щоб повернути вам втрачені при інсульті функції.

Фахівці

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-01

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-01

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-02

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-02

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Ціни

 • LC1B. Заняття з логопедом

  25-30 хвилин

 • AC2B. Біоакустична корекція (БАК)

  20 хвилин

 • 30. Гіпербарична оксигенація (ГБО)

  60 хвилин

 • AC3B. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

  20 хвилин

 • PA5B. Магнітотерапія високочастотна - Super Inductive System (апарат BTL - 6000) 1 зона*

  30 хвилин

 • 37. Масаж лікувальний загальний

  60 хвилин

 • AMA1B. Голкорефлексотерапія

  30 хвилин

Вiдгуки

Раїса 12.02.2023

5.0
5.0

Реабілітація після інсульту

Моя мама перенесла інсульт минулого місяця і зараз проходить реабілітацію у Клініці ЦСМ. Якість обслуговування тут краща з усіх, які ми бачили до цього. Лікарі дуже уважні до пацієнта і справді зацікавлені у тому, щоб допомогти.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті