icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 344-79-84 +38 (050) 305-20-27

Пн.-Нд. 08:00 - 20:00 (кол-центр) Пн.-Нд. 09:00 - 21:00 (клініка)

Пренатальний скринінг

Пренатальний скринінг — це комплекс безпечних, неінвазивних діагностичних заходів (лабораторних або ультразвукових), який спрямований на виявлення ускладнень вагітності, зокрема груп підвищеного ризику розвитку вад плода.

Пренатальний скринінг

Пренатальний скринінг у Білій Церкві

Пренатальний скринінг — це комплекс безпечних, неінвазивних діагностичних заходів (лабораторних та/або ультразвукових), який спрямований на виявлення ускладнень вагітності, зокрема груп підвищеного ризику розвитку вад плода. (Слово «пренатальний» означає «дородовий», а «скринінг» — «просіювання».) Пренатальний скринінг проводять двічі чи тричі за вагітність — у І, ІІ, ІІІ триместрі. Найбільш важливими є скринінги перших двох триместрів. Скринінг III триместру виділяється не всіма експертами й за своєю суттю є підготовкою вагітної до пологів.

Пренатальний скринінг обов'язковий для вагітних віком від 35 років і, незалежно від віку, у тих випадках, коли в сім'ї майбутніх батьків раніше були діагностовані випадки вроджених вад, генетичних захворювань або у жінки було невиношування вагітності. Але також допологовий скринінг рекомендується й іншим категоріям, оскільки, за даними статистики, останнім часом 90 % патологій виявляється саме у пар, у сімейному анамнезі яких подібних випадків ще не траплялося.

Якщо ймовірність народження малюка з патологіями перевищуватиме 1:300, жінці рекомендується дообстеження — пренатальна діагностика, до якої можуть входити інвазивні методи — біопсія плаценти, амніоцентез (аналіз навколоплідних вод), кордоцентез (забір крові з пуповини) тощо.

Пройти неінвазивний пренатальний скринінг у Білій Церкві можна у багатопрофільній Клініці ЦСМ в І та ІІ триместрі вагітності. У найбільшій приватній лікарні Київської області ви зможете отримати експертну оцінку фахівця, пройти високоточну діагностику на УЗ-апараті експертного рівня, скористатися послугами власної лабораторії медичного центру, у разі потреби — пройти лікування та профілактику на базі сучасного перинатального центру клініки.

Коли проводиться пренатальний скринінг і що до нього входить

Основні цілі пренатального скринінгу полягають у:

Пренатальний скринінг I, II триместрів складається з:

Біохімічний пренатальний скринінг першого триместру (11-13 тижнів вагітності + 6 днів) включає оцінку таких показників, як:

За результатами цих двох аналізів проводиться подвійний біохімічний тест — розрахунок ризику хромосомних аномалій у плода (синдрому Дауна, синдрому Едвардса, синдрому Патау та триплоїдії материнського походження). Імовірність виявлення цих патологій — 60 %.

Біохімічний скринінг другого триместру (14-20 тиждень вагітності, оптимально — 16-18 за результатами ультразвукової діагностики) включає визначення таких показників, як:

Може бути проведений потрійний (комплексна оцінка ХГЛ, АФП та Е3) та/або четверний тест (до показників, що оцінюються при потрійному тесті, додається інгібін А). Точність потрійного тесту — 65 %, четверного — 71 %.

Для обчислення ризиків використовується сертифіковане програмне забезпечення для пренатального скринінгу. При розрахунку ступеня відхилення від норми враховується маса тіла жінки, расова приналежність, кількість плодів, наявність деяких захворювань, шкідливих звичок тощо.

Ультразвуковий скринінг першого триместру проводиться на обладнанні експертного рівня, що гарантує високу точність візуалізації змін. Оцінює основний ультразвуковий маркер цього періоду — ширина комірного простору — скупчення рідини в підшкірній клітковині на задній поверхні шиї плода (зникає після 14 тижня вагітності), а також проводяться виміри верхньої щелепи та носових кісточок плода для виключення хромосомних патологій, оцінка частоти у венозній протоці, трикуспідального кровотоку.

Експертний ультразвуковий пренатальний скринінг другого триместру (20-21 тиждень вагітності) включає:

Не варто впадати у відчай, якщо результати скринінгу виходять за рамки норми.

Остаточний діагноз патології розвитку плода за наслідками пренатального скринінгу не ставиться. При високих показниках ризиків (понад 1:300) вагітну направляють на медико-генетичне консультування та/або інвазивну пренатальну діагностику, яка має більшу точність у виявленні синдрому Дауна (бл. 98 %), синдрому Едвардса (бл. 99,9 %), синдрому Патау (бл. 99,9 %), порушень розвитку серця (бл. 40 %) тощо. Тільки після проходження цього обстеження можна приймати рішення про продовження виношування або переривання вагітності.

Як підготуватися до пренатального скринінгу

Підготовка до пренатального скринінгу — це виконання стандартних правил перед біохімічним та ультразвуковим дослідженням.

Як правило, за 2-3 дні до скринінгу рекомендують відкоригувати свої харчові звички: виключити із раціону шоколадні вироби, морепродукти, цитрусові, смажені та жирні страви, продукти, що посилюють газоутворення у кишківнику, кондитерські вироби, газовані напої.

Біохімічні дослідження обов'язково проводяться натщесерце. Інтервал між останнім вживанням їжі та здаванням аналізів має бути не менше 4 годин (а ще краще, щоб він становив 8 годин). Попри те, що коливань біохімічних показників скринінгу протягом доби не спостерігається, потрібно зробити все, щоб запобігти хільозу забраної крові та насичення її хіломікронами, які зроблять її каламутною.

Перед УЗД потрібно наповнити сечовий міхур, випивши 1-1,5 л чистої негазованої води. Не слід приймати препарати проти газоутворення, якщо для цього немає жодних показань, пов'язаних із хронічною патологією.

Докладніше підготовку до скринінгу опише лікар-гінеколог.

Як проводиться пренатальний скринінг

Процедура пренатального скринінгу нічим не відрізняється від звичайного забору крові на аналіз біохімічних показників та проведення УЗД трансабдомінальним способом (через передню черевну стінку).

Найкраща дата для пренатального скринінгу І, ІІ триместрів визначається лікарем-гінекологом, який спостерігає за вагітністю.

Що показує пренатальний скринінг

Результати пренатального скринінгу з певною часткою ймовірності можуть визначити схильність плода до розвитку таких патологій, як:

Також за допомогою скринінгу виявляється ймовірність ускладнення вагітності — рання прееклампсія, передчасні пологи тощо.

Питання-Відповідь

Який пренатальний скринінг найважливіший?

Найважливіший скринінг — перший. При виявленні та підтвердженні патології розвитку плода є можливість прийняти рішення про продовження виношування вагітності або про її переривання за медичними показаннями з подальшим обстеженням та плануванням наступної вагітності з урахуванням виявлених факторів.

Чому скринінг потрібно робити натщесерце?

Після вживання їжі в крові зростає вміст хіломікронів — речовин, які роблять кров каламутною, та тригліцеридів (після жирної їжі) — жирів, які призводять до хільозу, роблять кров «жирною». І те, і друге зробить результати біохімічного скринінгу недостовірними.

Що буде, якщо пропустити перший скринінг?

Якщо з якоїсь причини не пройдений пренатальний скринінг I триместру на 11-13 тижні вагітності + 6 днів, то обов'язково виконайте скринінг II триместру в строго рекомендовані терміни. Звичайно, у разі виявлення патології ви вже не зможете прийняти рішення про переривання вагітності, але у вас буде час на те, щоб провести детальніші обстеження та підготуватися до народження малюка з особливостями. До того ж, потрібно мислити позитивно: ймовірність того, що скринінг підтвердить відсутність аномалій плода та здорову вагітність, набагато більша.

Як зі скринінгу визначають синдром Дауна?

Пренатальний скринінг може позначити певну ймовірність розвитку синдрому Дауна у дитини (УЗД-маркери — збільшення товщини шийної складки та/або укорочення кісток носа, подвійний біохімічний тест I триместру, що визначає ризик хромосомних аномалій у плода), але не поставити точний діагноз. Для цього потрібна детальніша генетична пренатальна діагностика, зокрема інвазивні методи — дослідження навколоплідної рідини або тканин плаценти (біопсія хоріона).

Що важливіше на скринінгу: УЗД чи кров?

При пренатальному скринінгу важливими є всі показники, оскільки в результаті проводиться комплексна оцінка біохімічних та УЗ-показників.

Переваги проведення пренатального скринінгу у клініці

  1. Клініка ЦСМ у Білій Церкві — найбільша багатопрофільна приватна лікарня у Київській області, яка надає послуги повного циклу: експертну діагностику, планування та ведення вагітності, пренатальний скринінг, лікування, реабілітацію тощо.
  2. Висока достовірність результатів: ультразвуковий скринінг проводиться на обладнанні експертного рівня досвідченими фахівцями, а біохімічні дослідження здійснюються у власній клініко-діагностичній лабораторії.
  3. Економія часу: не потрібно проводити час у чергах в очікуванні обстеження, консультації та забору біоматеріалу на аналізи.
  4. Професійний підхід та психологічна підтримка на всіх етапах.
  5. Зручне розташування в Білій Церкві: можна проживати в готелі на базі нашого медичного центру, транспортна розв'язка поруч.
  6. Власний перинатальний центр: планування, спостереження за вагітністю, консультації щодо грудного вигодовування, корекція невиношування вагітності тощо.
  7. Демократична вартість медичних послуг.

Не знаєте, як виявити патологію плода на ранній стадії? Хочете бути впевнені, що розвиток дитини відповідає нормам і ваша вагітність поза небезпекою? Клініка ЦСМ пропонує пройти пренатальний скринінг у Білій Церкві на обладнанні експертного рівня із розшифровкою висококваліфікованими лікарями-гінекологами. Довірте здоров'я своєї вагітності у надійні руки професіоналів — ми не підведемо!

Фахівці

Колеснік Олександр Іванович

Акушер-гінеколог, лікар УЗД

Шихматова Світлана Іванівна

Лікар-гінеколог, мамолог, спеціаліст з УЗД

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-01

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-01

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-02

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-02

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті