icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 344-79-84 +38 (050) 305-20-27

Пн.-Нд. 08:00 - 20:00 (кол-центр) Пн.-Нд. 09:00 - 21:00 (клініка)

Логопедичні заняття

Труднощі в вимові деяких звуків, картавість, дефекти вимови — це порушення, які здатні перешкодити якісному спілкуванню і навчанню. Усунути подібні проблеми допоможуть фахівці, які використовують ефективні методики в боротьбі з логопедичними розладами.

Логопедичні заняття

Логопедичні заняття для дітей у Білій Церкві

Навіть нешкідливі мовні порушення у дитини (картавість, дефекти вимови тощо) здатні перешкодити якісному спілкуванню та навчанню, а також призвести до розвитку комплексів. Подібні розлади різного ступеня вираженості трапляються у 70–80 % дітей. Логопедичні заняття для дітей у Білій Церкві проводяться логопедами-дефектологами. Знайти кваліфікованих фахівців цього профілю можна в Клініці ЦСМ.

Логопедичні заняття — це спеціальні уроки, спрямовані на формування правильної вимови, розвиток вміння сприймати та відтворювати звернену мову, а також стежити за власною та вимовою оточуючих. Заняття з логопедом мають корекційно-розвиваючу природу та будуються на комплексному підході до проблеми.

Логопед розглядає причини та види порушень мовлення, визначає способи виправлення мовних дефектів, підбирає найефективніші прийоми та засоби для правильного мовного розвитку. Логопед-дефектолог ー фахівець, що володіє знаннями в медицині, педагогіці, психології.

Для чого потрібні заняття з логопедом?

Консультація логопеда необхідна для виявлення причин логопедичних розладів, а також побудови грамотного й ефективного плану роботи з дитиною, яка має мовні порушення. У Клініці ЦСМ усі заняття проходять під контролем фахівця, щоб уникнути неправильного виконання вправ.

Про симптоми, що вимагають звернення до логопеда, можна говорити, якщо дитина:

Заняття з логопедом-дефектологом потрібні при таких захворюваннях, як:

Логопедичні заняття з дітьми важливі й у випадках порушень мовних функцій при ДЦП (дизартрії, парезах лицьових м’язів, гіперсалівації), а також у разі системного недорозвитку мовлення при порушеннях аутистичного спектру.

Протипоказання до логопедичних занять

Вікових протипоказань до логопедичних занять із дітьми немає, але можуть виявлятися поведінкові особливості пацієнта, що заважають проведенню логопедичної роботи. У такому випадку рекомендується підготовка до подальших занять після проведення низки коригуючих процедур: сенсорної інтеграції, апаратних методів, роботи з психологом.

Підготовка до занять із логопедом

Під час діагностування дитини лікар-логопед розмовляє з батьками, вивчає наявні медичні висновки (включно з записами невролога, психіатра та педіатра), оцінює зорові та слухові здібності, загальний фізичний стан дитини. У процесі первинної консультації перевіряються інтелектуальні, фізіологічні, вікові та інші параметри пацієнта.

Під час обстеження лікар визначає:

Для дітей шкільного віку існують експрес-завдання, що дають змогу діагностувати дислексію, дисграфію та інші порушення.

Види логопедичних занять

У Клініці ЦМС проводяться індивідуальні уроки з логопедом, групові заняття та логопедична корекція.

Заняття логопеда з дитиною містять:

Порядок проведення логопедичних занять

Умови у Клініці ЦСМ не схожі на лікарняні кабінети. Є можливість проведення занять сидячи, лежачи або в ігровій формі на спеціальному килимку. Робота логопеда ґрунтується на постійній зміні діяльності: завдання за столом, ігри, рухлива логоритміка, логопедичні вправи. Така динамічність дає змогу досягти хорошого результату без перевтоми.

Логопедичні заняття з дітьми старшого віку мають цілеспрямований характер: розвиток повітряного струменя, артикуляційна гімнастика тощо, тому вимагають більшої посидючості та концентрації.

Тривалість таких логопедичних уроків залежить від віку дитини, завдань проведення корекційної роботи та індивідуальних особливостей пацієнта. Зазвичай, один сеанс триває 30–40 хв.

Питання-Відповідь

Як самостійно поставити дитині мовлення?

Щоб поставити мовлення дитині в домашніх умовах, потрібно:
 • говорити з дитиною частіше, більше, виразніше, чітко промовляючи слова, не «сюсюкаючись», використовуючи короткі речення;
 • виконувати вправи на розвиток дрібної моторики;
 • розширювати словниковий запас;
 • читати книги (з яскравими картинками та цікавими персонажами, також можна використовувати інтерактивні видання);
 • намагатися не реагувати на мову жестів дитини, щоб вона зрозуміла, що для отримання бажаного потрібно набувати нових навичок;
 • повторювати один за одним слова по складах і виконувати інші вправи та ігри для розвитку мови;
 • приділяти дитині увагу, коли вона хоче щось розповісти тощо.

Скільки разів на тиждень потрібні заняття з логопедом?

Найчастіше оптимальний варіант частотності занять з логопедом — 2-3 зустрічі на тиждень. Більше — можна, менше — малорезультативно. Хоча, в деяких випадках, коли потрібен невеликий обсяг корекції, фахівець може збільшити інтервал між зустрічами, але при цьому дитина обов'язково повинна виконувати вправи вдома за допомогою батьків.

Як зрозуміти, що у дитини слабкі м'язи язика?

Гіпотонія м'язів язика проявляється у його млявості, у малій рухливості на дні ротової порожнини. Також у дітей зі слабкими м'язами язика рот дуже часто напіввідкритий, губи не стуляються і спостерігається підвищене слиновиділення.

Скільки потрібно занять із логопедом для запуску мовлення?

Для закріплення результатів роботи з логопедом над одним-двома звуками потрібно близько двох місяців. Але якщо дитині необхідно запустити мовлення, заняття можуть розтягнутися більш ніж на пів року. Крім того, тривалість курсу залежить від тяжкості та причин порушення мовлення. Також батькам важливо усвідомлювати: дитина повинна дотримуватися рекомендацій логопеда не тільки на заняттях, а й поза ними.

До якого віку можна виправити логопедичні проблеми?

Поставити мовлення тією чи іншою мірою можна у будь-якому віці. Але найкраще мовні порушення у дитини усунути до 8 років, інакше це може позначитися на її соціалізації, успішності у школі тощо.

Переваги логопедичних занять у Клініці ЦСМ

 1. Логопеди високого класу, що мають великий досвід роботи.
 2. Неінвазивність і безпека процедур.
 3. Використання сучасних методик.
 4. Застосування новітнього обладнання.
 5. Комплексний системний підхід до кожного пацієнта.
 6. Доступна вартість логопедичного заняття.
 7. Логопедична корекція у дітей і дорослих.

Ми успішно працюємо зі складними порушеннями, надаємо допомогу дитині, даємо практичні поради та рекомендації батькам. Батьки можуть бути присутніми на всіх заняттях.

Лікарі

Корекція дефектів мовлення перебуває в компетенції логопедів і логопедів-дефектологів. У разі наявності комплексів і низької самооцінки внаслідок мовних порушень може рекомендуватися відвідування психолога.

Отримати комплексну допомогу та почати логопедичні заняття в Білій Церкві можна в Клинике ЦСМ. Ми гарантуємо результативність і ефективність корекційної роботи завдяки досвіду та високій кваліфікації наших фахівців! Щоби записатися на логопедичне заняття, телефонуйте за одним із номерів, вказаних на сайті!

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-01

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-01

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-02

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-02

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Ціни

 • CC20B. Консультація логопеда (первинна) Дитячий

  30 хвилин

 • CC21B. Консультація логопеда (повторна) Дитячий

 • CC22B. Консультація логопеда (заключна) Дитячий

  30 хвилин

 • LC1B. Заняття з логопедом

  25-30 хвилин

 • LC2B. Логопедичний масаж Дитячий

  25 хвилин

 • Логопедичний комплекс ( заняття+масаж) Дитячий

Вiдгуки

Юлія Деревянко 11.04.2023

5.0
5.0

Логопедичні заняття для дітей

Донечка відвідує логопедичні заняття у Клініці ЦСМ. Вона досить погано говорила для свого віку, "ковтала" закінчення слів, тому вирішили не затягувати і одразу звернулися до спеціаліста. Хочу відзначити, що у клініці дуже грамотний підхід до дітей, мала прям з радістю біжить на свої заняття. Вже навіть помітні покращення, хоча пройшло буквально кілька занять. Дуже рада, що ми обрали саме цю клініку!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті