icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (050) 305-20-27 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 09:00 - 18:00

Дитячий імунолог

Дитяча імунологія — розділ науки, що вивчає здатність дитячого організму чинити опір чужорідним агентам, зокрема інфекціям та вірусам. Також це важлива галузь медицини, до компетенції якої належить виявлення та корекція імунодефіцитних станів у дітей.

Дитячий імунолог в Білій Церкві

Дитяча імунологія — розділ науки, що вивчає здатність дитячого організму чинити опір чужорідним структурам, зокрема інфекціям та вірусам. Дитячий лікар-імунолог — фахівець, який знає, як працює імунна система дітей, діагностує захворювання, спричинені імунодефіцитними станами та призначає необхідне лікування.

Імунологія — це напрям медицини, основним завданням якого є розв'язання проблем, пов’язаних із виробленням антитіл у відповідь на появу в організмі чужорідних елементів (антигенів). Здатність організму ідентифікувати антигени та виробляти антитіла, підтримуючи біологічну цілісність, називається імунітетом. Порушення його функцій призводить до різних захворювань, лікуванням яких займаються педіатр і імунолог.

У кожної людини є вроджений (спадковий) імунітет, сформований у процесі еволюційного розвитку. Він швидше реагує на появу патогенів, але розпізнає їх із меншою точністю.

У процесі індивідуального розвитку організму (онтогенезу) формується набутий (адаптивний) імунітет — здатність протистояти певним антигенам, з якими імунна система вже перетиналася. У цьому разі задіюється імунологічна пам’ять. Набутий імунітет точніше визначає патоген і справляється з ним із більшою ефективністю. Він може бути отриманий після перенесеної хвороби або в результаті вакцинації.

У дітей імунна система перебуває на стадії формування, тому їхній організм особливо вразливий до факторів зовнішнього середовища. Крім того, активне зростання забирає велику кількість внутрішніх ресурсів. Відповідно, дитина в процесі розвитку набутого імунітету стикається з критичними періодами, коли реакція організму на патогени може бути неадекватною та навіть парадоксальною: як недостатньою для захисту — імунодефіцити, так і надмірною — аутоімунні реакції.

У такі періоди особливо важливо своєчасно пройти обстеження у дитячого імунолога й у разі необхідності провести профілактику захворювань імунної системи, а в разі виявлення захворювання — пройти лікування. Кваліфікований фахівець добере ефективні методи відновлення здоров’я та корекції імунітету (за показаннями), щоб у подальшому імунна система самостійно переборювала хвороби.

Коли необхідне звернення до дитячого імунолога?

Порушення нормального функціонування імунної системи може призвести до тяжких наслідків для дитячого організму. Важливо своєчасно виявити симптоматику: реакції на зовнішні подразники, прояви алергії або імунодефіциту.

У разі виникнення симптомів зниженого імунітету переконливо рекомендується звернутися до педіатра та лікаря-імунолога. Навіть у разі сумнівів найкращим виходом буде проходження обстеження, щоби не ставити під загрозу здоров’я та нормальний розвиток дитини.

Симптоми

Консультація дитячого імунолога необхідна при таких симптомах, як:

Що лікує імунолог?

Сучасні імунологічні обстеження дають змогу лікарям-імунологам своєчасно діагностувати, купірувати, проводити профілактику й ефективне лікування таких захворювань, як:

Діагностика захворювань імунної системи

Консультація імунолога — єдиний спосіб діагностувати порушення роботи імунної системи у дітей. Первинний огляд імунолога має виявити зовнішні симптоми захворювань. Також лікар звертає увагу на загальний стан дитини та збирає анамнез (опитує батьків щодо симптомів, перебігу останніх хвороб тощо).

На прийомі імунолог дає направлення на проходження:

Якщо у вагітної жінки в родині були випадки імунодефіциту, ймовірне призначення внутрішньоутробного обстеження.

Лікування захворювань в імунології

Лікування захворювань імунної системи багато в чому залежить від поставленого лікарем-імунологом діагнозу, поточного стану дитини, протипоказань, характеру захворювання та інших факторів.

Для купірування рецидивуючих інфекцій важливим є усунення причини імунного порушення, а також розроблення профілактичних заходів для зниження ризиків повторного захворювання. Для лікування та профілактики найпоширеніших рецидивуючих хвороб імунологія застосовує антибіотикотерапію (якщо патологія спричинена бактеріями або грибками), прицільну противірусну або симптоматичну терапію.

Імунотерапія — лікування імуностимуляторами для підвищення захисних функцій організму. Для корекції імунітету можуть призначатися:

Для підтримки організму при ослабленому імунітеті проводиться імунізація, але живі вакцини для дітей із первинним імунодефіцитом у деяких випадках протипоказані. Велику роль тут відіграє своєчасне надання медичної допомоги. Чим раніше захворювання буде виявлено, тим легше його лікувати та боротися з наслідками для дитячого організму.

Переваги Клініки ЦСМ

Дитяча імунологія — важлива галузь медицини, до компетенції якої належить виявлення та корекція імунодефіцитних станів у дітей. Вибір клініки та лікаря відіграє дуже важливу роль у медичному супроводі дитини, тому варто звернутися до професіоналів.

У Клініці ЦСМ імунолог — це практикуючий лікар, завданням якого є усунення поточних хвороб, спричинених ослабленим імунітетом, і корекція імунодефіцитних станів для стабілізації самопочуття пацієнта та його остаточного одужання.

Клініка ЦСМ сертифікована за міжнародним стандартом і працює не тільки з пацієнтами із України, а й інших країн, в переліку яких Німеччина, Аргентина, Бразилія та Нідерланди.

Наші переваги:

  1. Провідні фахівці, які мають вищу кваліфікацію та надають медичний супровід повного циклу.
  2. Надання комплексних послуг: діагностика, імунотерапія, лікування поточних рецидивів хвороб, профілактичні заходи, реабілітація за індивідуальною програмою.
  3. Регулярні стажування лікарів у США та країнах Європи.
  4. Якісне обладнання від провідних виробників медичної техніки для застосування сучасних методів діагностики та терапії.
  5. Понад 4 000 успішно вилікуваних пацієнтів щорічно.

Записатися до імунолога

Для запису до дитячого імунолога достатньо зателефонувати за номером, вказаним на сайті. Також можна заповнити форму зворотного зв’язку, щоби фахівці Клініки ЦСМ перетелефонували вам найближчим часом. Вартість консультації імунолога доступна для всіх пацієнтів, оскільки клініка дотримується демократичної цінової політики.

Звертайтеся, щоб отримати комплексні медичні послуги та турботу про вашу дитину. Пам’ятайте, своєчасне звернення за кваліфікованою допомогою є запобіжником цілої низки ускладнень і проблем зі здоров’ям!

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті