icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 344-79-84 +38 (050) 305-20-27

Пн.-Нд. 08:00 - 20:00 (кол-центр) Пн.-Нд. 09:00 - 21:00 (клініка)

УЗД при вагітності

УЗД при вагітності — це обов'язкова частина пренатального скринінгу, завдання якого — виявити особливості плаценти та внутрішніх статевих органів, вчасно виявити патології розвитку плода, запідозрити хромосомні відхилення.

УЗД при вагітності

УЗД при вагітності у Білій Церкві

Пренатальна ультразвукова діагностика, акушерське УЗД або, більш поширене поняття, УЗД при вагітності — це обов'язкова частина пренатального скринінгу, завдання якого — виявити особливості плаценти та внутрішніх статевих органів, вчасно виявити патології розвитку плода, запідозрити хромосомні відхилення. За даними ВООЗ, у статистиці вроджених патологій у новонароджених не спостерігається тенденцій до зниження, а, навпаки, вони показують стабільність і постійно перебувають на тому самому рівні — близько 5 % новонароджених мають якісь генетичні аномалії. Також УЗД використовують для підтвердження факту зачаття дитини на ранніх термінах та визначення точного терміну вагітності.

Потрібно зробити УЗД під час вагітності в Білій Церкві? Багатопрофільна клініка повного циклу ЦСМ у Білій Церкві пропонує пройти обстеження на УЗ-апараті, що дозволяє виявити найменші зміни у внутрішніх статевих органах жінки та аномалії розвитку плода. Також ви можете скористатись послугами нашого перинатального центру.

Коли проводять планові та позапланові УЗД при вагітності

За загальноприйнятими протоколами, планове пренатальне УЗД при одноплідній вагітності проводиться 3 рази за період вагітності (середня тривалість — 9 місяців: ембріональний термін — 38 тижнів, акушерський — 40 тижнів). 

Як правило, це:

УЗД при багатоплідній вагітності після другого скринінгу проводиться кожні 4 тижні. Якщо виявляються ускладнення, кількість УЗД може збільшуватися до частотності, яку вважатиме за потрібне гінеколог.

Також існують такі показання до УЗД при вагітності, при яких ультразвукова діагностика проводиться екстрено, без зволікань. 

Раннє (до 10 тижнів) або позапланове УЗД при вагітності проводиться у таких випадках, як:

Крім того, позапланова УЗ-діагностика вагітності в Клініці ЦСМ призначається при появі болю внизу живота (у т. ч. тягнучого) та патологічних виділень з піхви (бурі, кров'янисті тощо).

Протипоказання до УЗД під час вагітності

Існує багато міфів про небезпеку УЗД під час вагітності (зокрема на ранніх термінах), але, між тим, немає наукових фактів, які б доводили шкоду УЗД для вагітної та плоду: жодна майбутня мама чи дитина, яка перебуває в утробі, не постраждали внаслідок УЗ-діагностики.

А перше скринінгове УЗД на 11-14 тижні — це не лише безпека, а й точність у визначенні аномалій розвитку плода та хромосомних відхилень.

Єдине обмеження до УЗД — застосування трансвагінального методу на пізніх термінах. Вагінальне введення датчика допускається лише під час ультразвукового дослідження на ранніх термінах вагітності.

Як підготуватися до УЗД під час вагітності

Жодної тривалої та спеціальної підготовки до УЗД при вагітності немає.

Вся підготовка полягає в тому, щоб:

Як проводять УЗД при вагітності

Як правило, при вагітності проводиться трансабдомінальне УЗД — швидка та безболісна процедура, при якій датчик ставиться на живіт, а для кращої провідності ультразвуку використовується спеціальний гель.

Для цього вагітна лягає на спину на кушетку, звільняючи живіт від одягу, щоб лікар мав вільний доступ до зони контакту датчика з тілом. Лікар наносить гель для УЗД на живіт вагітної та проводить огляд. 

Рідше може проводитися вагінальне УЗД. Але воно використовується тільки на ранніх термінах і тільки за наявності серйозних показань.

Тривалість діагностики — 15-25 хвилин.

Висновок можна отримати на руки через 15-30 хвилин. 

Також висновок з УЗД можуть надіслати вам на електронну пошту.

Результати УЗД під час вагітності

Пренатальне ультразвукове дослідження допомагає лікарю оцінити:

На сьогоднішній день ультразвукове дослідження — одне з найважливіших пренатальних досліджень. Але лікар ніколи не робить висновків, ґрунтуючись лише на УЗД, він оцінює комплексно, враховуючи результати інших скринінгових досліджень — доплер, лабораторні аналізи тощо.

Питання-Відповідь

Чи можна по УЗД визначити синдром Дауна у дитини?

УЗД плода при вагітності може допомогти запідозрити таку хромосомну патологію, як синдром Дауна, але не підтвердити його. У 40-50% дітей із синдромом Дауна на 18-22 тижні УЗД не виявляє відхилень. Для більш точної постановки діагнозу плоду проводять генетичний скринінг, який може містити аналіз навколоплідної рідини або тканини плаценти.

У чому різниця між скринінгом та УЗД при вагітності?

Акушерське УЗД, або ультразвукова діагностика вагітності — це частина планового скринінгу вагітних (зокрема для постановки на облік), а скринінг — метод дослідження (УЗД, лабораторні дослідження тощо), основним завданням якого є обстеження вагітних у певні терміни для оцінки конкретних параметрів та структур плода.

На якому терміні вагітності можна виявити патологію плода на УЗД?

Перший УЗД-скринінг проводять на терміні 11-14 тижнів. Крім можливості уточнення терміну вагітності та грубих аномалій розвитку плода, на цьому терміні вже з'являються непрямі ознаки (так звані ультразвукові маркери) хромосомних патологій плода, а саме: збільшення товщини комірного простору, відсутність у плода носової кістки тощо.

Як часто можна робити УЗД при вагітності?

Планові УЗД при вагітності зазвичай проводяться 3 рази за 9 місяців — по одному скринінгу на триместр. Як правило, це — 11-14, 18-24, 30-34 тиждень вагітності. Але, за наявності показань та скарг на самопочуття з боку вагітної, акушер-гінеколог, який веде вагітність, може прийняти рішення призначити додаткове, позапланове УЗД плода. Також при багатоплідній вагітності після другого планового скринінгу УЗД проводиться кожні 4 тижні, за рішенням лікаря може ще частіше.

Чи шкідливо робити УЗД під час вагітності?

Згідно з даними досліджень, якщо гучність ультразвуку не перевищує 120 dB, то він абсолютно не шкідливий для плода. На даний момент у більшості апаратів УЗД гучність ультразвукових хвиль нижче 90 dB. Тому пренатальне УЗД не є чимось небезпечним, яке несе загрозу для вагітності, воно абсолютно не шкідливе, його можна і потрібно проходити.

На якому УЗД визначають стать дитини?

Визначити стать дитини можна на будь-якому з трьох планових скринінгів. Але якщо на першому УЗД плода лікар може лише припустити, то вже, починаючи з 19 тижня стать дитини можна визначити точніше.

Переваги УЗД при вагітності у клініці

  1. Клініка ЦСМ у Білій Церкві — це найбільша приватна лікарня повного циклу у Київській області. У нас можна не тільки пройти всю вагітність під наглядом досвідченого лікаря, а й отримати допомогу в нашому перинатальному центрі (зокрема консультацію щодо грудного вигодовування).
  2. Детальна та чітка візуалізація органів, максимальна точність за рахунок проведення УЗ-діагностики на обладнанні експертного рівня.
  3. Досвід та професіоналізм лікарів. (Багато лікарів приїжджають із Києва.).
  4. Комфортні умови надання медичних послуг.
  5. Доступна вартість медичної допомоги.

Ви в пошуках, де зробити УЗД під час вагітності в Білій Церкві? Бажаєте, щоб вас вів досвідчений та чуйний фахівець, якому можна довіряти? Цінуєте якість та комфорт? Правильне рішення — звернення до Клініки ЦСМ у Білій Церкві. Щоб записатись на УЗД під час вагітності, зв'яжіться з нашим контакт-центром за телефоном або залиште заявку на сайті. Звертайтеся — довірте свою вагітність професіоналам.

Фахівці

Колеснік Олександр Іванович

Акушер-гінеколог, лікар УЗД, мамолог

Шихматова Світлана Іванівна

Лікар-гінеколог, спеціаліст з УЗД

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-01

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-01

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-02

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-02

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Вiдгуки

Людмила 08.02.2023

5.0
5.0

УЗД при вагітності

УЗД пройшло швидко, вже за 20 хв отримала результати. Лікарі дуже привітні, все мені пояснили, відповіли на всі питання і заспокоїли.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті