icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 344-79-84 +38 (050) 305-20-27

Пн.-Нд. 08:00 - 20:00 (кол-центр) Пн.-Нд. 09:00 - 21:00 (клініка)

Нейросонографія

Нейросонографія — це безпечне, неінвазивне, безболісне, високоінформативне сканування головного мозку дитини ультразвуком з метою оцінки його стану (допомагає виявити мінімальні вроджені та набуті вади та ушкодження ЦНС).

Нейросонографія (УЗД головного мозку немовляти) у Білій Церкві

Ультразвукова діагностика головного мозку немовлят, нейросонографія — це безпечне, неінвазивне, безболісне, високоінформативне сканування головного мозку дитини ультразвуком з метою оцінки його стану (допомагає виявити мінімальні вроджені та набуті вади та ушкодження ЦНС). Як правило, НСГ проводиться дітям першого року життя, оскільки обов'язкова умова його проведення — наявність джерельця, що пропускає ультразвукові хвилі. Повністю окостенілий череп є серйозною акустичною перешкодою, яка унеможливлює проведення УЗД головного мозку дітям старшого віку. Обстеження призначається педіатром чи дитячим неврологом.

Нейросонографія в Білій Церкві в багатопрофільній Клініці ЦСМ проводиться та інтерпретується фахівцями з великим клінічним досвідом (багато лікарів нашого медичного центру приїжджають із Києва) на ультразвуковому апараті експертного рівня. Також у нашій найбільшій приватній лікарні повного циклу в Київській області можна пройти додаткову діагностику (зокрема лабораторну на базі власної лабораторії клініки), отримати консультацію та призначення дитячого невролога за результатами обстежень, а також здійснити всі необхідні лікувально-реабілітаційні заходи.

Показання до нейросонографії

Нейросонографія може проводитися як у якості планового скринінгу в 1-1,5 місяця, так і за показаннями (при підозрі на наявності патології головного мозку) у будь-який час до окостеніння джерельця.

УЗД головного мозку новонародженим призначається, коли в анамнезі є:

Показаннями до нейросонографії після 1-го місяця життя є:

Також невролог або педіатр можуть призначити дослідження, якщо спостерігатимуться такі патологічні стани, як:

Повторні ультразвукові дослідження мозку виконуються за призначенням дитячого невролога чи лікаря-педіатра.

Протипоказання до нейросонографії

Метод нейросонографії не має протипоказань, крім повного закриття джерельця. Після його окостеніння УЗД провести неможливо.

Підготовка до нейросонографії

Щоб зробити УЗД головного мозку немовляті у Білій Церкві, достатньо записатися на діагностику та приїхати вчасно до клініки. В іншому нейросонографія не вимагає спеціальної підготовки.

Однак одна рекомендація з підготовки все ж таки є. Щоб забезпечити спокій дитини під час дослідження (вона має спокійно лежати, не плакати, в ідеалі — спати), перед тим, як зайти до кабінету, її треба нагодувати та напоїти.

Проведення нейросонографії

Згідно з порядком проведення нейросонографії, дослідження (залежно від цілей і показань) може проводитись через велике (переднє) тім'ячко, а також через тонку луску скроневої кістки, передньобокові (спереду вуха) та задньобокові (ззаду вуха) тім'ячка, які відкриті у недоношених і закриті тонкою кісткою, що пропускає ультразвук, у доношених немовлят, великий потиличний отвір (під основою шиї). Під час обстеження дитина може перебувати на руках в одного з батьків або лежати на кушетці (таке становище найбільше підходить, якщо малюк спить).

Тривалість дослідження — від 5 до 20 хвилин.

У Клініці ЦСМ діагностика головного мозку у немовлят проводиться лише досвідченими діагностами на апараті експертного класу, що гарантує найбільш детальну візуалізацію та високу точність висновку.

Результати нейросонографії

УЗД головного мозку новонародженого дозволяє описати різні структури, розташування шлуночків, стан судинних пучків та інші нюанси будови та стану головного мозку, тому його використовують, щоб:

Висновок має інтерпретувати лише досвідчений фахівець.

Питання-Відповідь

Як часто можна робити нейросонографію немовляті?

Зазвичай фахівці рекомендують пройти УЗД мозку в 1 (за потребою, ще й одразу після народження), 3 та 6 місяців. Але, якщо додаткова нейросонографія знадобиться в ці часові інтервали, то можна не переживати, ультразвукові хвилі ніяк не позначаться на здоров'ї малюка: УЗД може виконуватися так часто, як це вважає за потрібне педіатр або невролог.

Чи можна робити два УЗД в один день новонародженому?

УЗД головного мозку дітям, як і інші види дослідження ультразвуком, не обмежено кратністю, може виконуватися багаторазово протягом 24 годин, у будь-якій комбінації: як двічі поспіль УЗД головного мозку, так і поєднання двох різних видів сканування.

Чи можна годувати дитину перед нейросонографією?

Не лише можна, а й потрібно. Сита дитина — задоволена дитина, що багато в чому підвищує ймовірність того, що вона не плакатиме і засне. А саме це і необхідне для проведення сканування головного мозку.

Переваги нейросонографії у клініці

  1. Клініка ЦСМ у Білій Церкві — багатопрофільний медичний центр повного циклу, в якому вам проведуть діагностику та якісну інтерпретацію результатів, призначать ефективне лікування.
  2. Висока інформативність дослідження.
  3. Використання УЗ-сканера експертного рівня.
  4. Лікарі УЗД мають великий клінічний досвід досліджень мозку новонароджених.
  5. Наявність готелю на базі клініки.
  6. Комфортні умови та максимальний рівень безпеки.
  7. Доступна вартість медичного обслуговування.

Потрібно зробити нейросонографію малюкові у Білій Церкві? Щоб отримати точну інформацію про стан мозку новонародженого, вам достатньо записати дитину на нейросонографію в Клініку ЦСМ. Зробити це можна за телефоном або через форму зворотного зв'язку на сайті клініки. Довірте здоров'я своєї дитини професіоналам — ми не підведемо!

Фахівці

Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-01

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-01

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-02

Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики-02

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті