icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 344-79-84 +38 (050) 305-20-27

Пн.-Нд. 08:00 - 20:00 (кол-центр) Пн.-Нд. 09:00 - 21:00 (клініка)

Найкращий работодавець року
Використання стовбурових клітин при аутизмі та ефективні методи реабілітації дітей з РАС

Використання стовбурових клітин відкриває нові можливості в лікуванні аутизму, сприяючи відновленню нейронних функцій. Ефективні методи реабілітації допомагають покращити соціальні навички та якість життя дітей з розладами аутистичного спектру (РАС).

Використання стовбурових клітин при аутизмі: реабілітація дітей з РАС

Використання стовбурових клітин при аутизмі: реабілітація дітей з РАС

Автор статті: Кіян Олександр Сергійович

Що таке аутизм (РАС)? Які причини виникнення РАС і його прояви? Які є сучасні методики лікування аутизму? Який метод дає більш позитивні результати? Що таке стовбурові клітини та як вони впливають на ділянки головного мозку, які викликають РАС? Це найбільш актуальні питання, що турбують людей, хто зіткнувся з проблемою аутизму. Давайте розберемося.

У цій статті описується використання стовбурових клітин та вплив їх на ділянки головного мозку які викликають аутизм. Містить дані про дітей з аутизмом у світі та в Україні. Описано поняття аутизм, які стани людини при аутизмі, коли краще застосовувати методики у лікуванні аутизму. У чому переваги стовбурових клітин, позитивні результати, що виникають при застосуванні стовбурових клітин. також описані методики які підходять для ефективної та дієвої корекції аутизму.

Є люди, яким важко соціалізуватись у суспільстві. Вони надають перевагу тиші та усамітненню у власному світі, живуть за іншими законами, що зрозумілі лише їм. Цю категорію дорослих і дітей у суспільстві називають «люди дощу». Медицина пропонує інший термін – люди з розладами аутистичного спектра (РАС).

За даними ВООЗ, на аутизм страждає 1 зі 160 дітей, співвідношення хворих хлопчиків і дівчаток становить 4:1. Але більше насторожує інтенсивність поширення цього захворювання.

Що таке аутизм?

Захворювання виникає внаслідок певних порушень у головному мозку. Воно починає виявлятися із 3 років, зберігається протягом юнацтва/всього життя.

Прояви аутизму, які можуть бути унікальними для кожної людини:

Рівень розумової активності людей із РАС коливається в широких межах між серйозними порушеннями та чудовими невербальними когнітивними здібностями. Аутизм іноді має й феноменальні прояви: геніальні здібності у математиці, музиці, архітектурі, малюванні. Водночас нема зацікавленості іншими сферами життя, є проблеми з навчанням, засвоєнням простих речей.

Аутизм у дітей: причини та симптоми 

Вчені виявили велику кількість генетичних мутацій, змін ДНК й інших тригерів, пов'язаних з аутизмом. Іноді РАС виникає внаслідок складних різноманітних поєднань генетичних ризиків із чинниками довкілля:

Ці чинники не викликають аутизм, але вони можуть вплинути на раннє формування мозку при генетичній схильності дитини до РАС.

Симптоматика РАС у дітей варіюється від повної асоціальності й атрофії мовного апарату до підвищеної чутливості, вразливості та нездатності справлятися з викликами. Поряд із загальними симптомами спостерігаються:

Наявність будь-яких ознак РАС – привід звернутися до кваліфікованих фахівців неврології та психіатрії.

Лікування аутизму в «ЦСМ»

Клініка ЦСМбагатопрофільний медичний заклад неврологічної орієнтації. Це конгломерат надможливостей у діагностиці та лікуванні завдяки найсучаснішому унікальному надточному обладнанню та володінню інноваційними технологіями.

Щодо лікування аутизму – фахівці «ЦСМ» досягли успіху в отриманні максимально ефективних клінічних результатів, зібравши в комплекс найкращі дослідження світової медичної науки та практики.

Використання стовбурових клітин у лікуванні аутизму

Це сучасний метод, за якого стовбурові клітини, що містить пуповинна кров, вводять у спинний мозок. Зазвичай це власна кров пацієнта, іноді використовують донорські клітини найближчих родичів.

Наша кров багата на унікальні стовбурові клітини, що мають імуномодулюючі, регенераційні, протизапальні, захисні, стимуляційні властивості. Вони впливають на основні зони, уражені аутизмом: кору, мозочок і лімбічну систему.

Стовбурові клітини сприяють:

Більш ефективним метод вважається під час застосування його у віці до 10 років. У цей період формування організм дитини має найбільші можливості відновлення та значний резерв нейропластичності нервової системи.

Стовбурові клітини можуть вводитися двома способами: у спинний мозок або внутрішньовенно, коли майже 100% із них досягають місць призначення. Введення клітин через вену завжди дає позитивні результати: поліпшується соціальна поведінка дитини, збагачується словниковий запас, мовні навички.

У клініці ЦСМ стовбурові клітини використовуються для лікування широкого спектру захворювань, включаючи:

  1. Репродуктивна система:
    • Безпліддя
  2. Серцево-судинні захворювання:
    • Інфаркт міокарда
    • Хронічна серцева недостатність
    • Кардіоміопатія
  3. Неврологічні захворювання:
    • Аутизм
    • Хвороба Паркінсона
    • Хвороба Альцгеймера
    • Травми спинного мозку
    • Інсульт
    • Розсіяний склероз
  4. Ендокринологічні захворювання:
    • Цукровий діабет 1 типу
    • Цукровий діабет 2 типу
  5. Ортопедичні та травматологічні захворювання:
    • Артроз
    • Переломи
    • Остеоартрит
    • Регенерація хрящової тканини
  6. Гастроентерологічні захворювання:
    • Цироз печінки
    • Гострі ураження печінки
    • Гепатит
  7. Офтальмологічні захворювання:
    • Дегенерація макули
    • Дистрофія сітківки
    • Ретинопатія
  8. Імунологічні захворювання:
    • Системний червоний вовчак
    • Розсіяний склероз
  9. Дерматологічні захворювання:
    • Регенерація шкіри при опіках
    • Лікування трофічних виразок
    • Прискорення загоєння ран і рубців
  10. Респіраторні захворювання:
    • Хронічна обструктивна хвороба легень (ХОХЛ)
    • Ідіопатичний легеневий фіброз

Реабілітація дітей з аутизмом

Клінікою «ЦСМ» для дітей, хворих на РАС, було розроблено унікальну річну програму, яку складають понад десять різноманітних сучасних методів. Майже 1 400 годин впровадження програми та персональної роботи з кожною дитиною дають неймовірні результати, які підкріплені клінічними дослідженнями.

У «ЦСМ» з дитиною працює злагоджена команда фахівців: дитячий психіатр, психолог, логопед, дефектолог, невролог, фізіотерапевт. Вони застосовують ефективні реабілітаційні техніки, кожна з яких має власні впливи на РАС, враховуючи зв'язок психічного та фізичного розвитку. До них належать: АВА-, Бломберг-, ГБО-, Іпо- та Томатіс-терапії, мозочкова стимуляція, сенсорна інтеграція Айрес, метод tDCS, мовна терапія та спеціальне фізичне виховання.

За ефективністю лікування аутизму «ЦСМ» – поза конкуренцією. До клініки за допомогою звертаються люди з багатьох країн світу.

Чи є використання стовбурових клітин безпечним для дітей з аутизмом?

Так, клінічні дослідження показують, що використання стовбурових клітин може бути безпечним за умови дотримання відповідних протоколів і під наглядом кваліфікованих медичних фахівців.

Які реабілітаційні методи найефективніші для дітей з РАС?

Найефективнішими методами реабілітації є поведінкова терапія, мовна терапія, сенсорна інтеграція та освітні програми, адаптовані до індивідуальних потреб дитини.

Як швидко можна очікувати результати після лікування стовбуровими клітинами?

Результати можуть варіюватися залежно від індивідуальних особливостей дитини. Зазвичай покращення можна помітити через кілька місяців після лікування, але це може вимагати додаткового часу і реабілітаційної підтримки.

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті